Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu indica benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
mihaitza_sn
salutare !! de curand am achizitionat o solenza an 2003 model comfort . masina merge impecabil, singura problema este ca nu imi indica benzina ! cand pun contactul se ridica doar putin acul dar asta ca aun soc ca primeste curent. a fost schimbata si pompa de benzina cu tot cu plutitor insa fara rezultat . ce ar putea fi mellow.gif ? multumesc anticipat
Iulikk
Google it, my friend. S-a discutat si rasdiscutat aceasta problema. Este problema de la ceasurile din bord.
mflorind
E un piciorus alunei piese din tabloul de bord care nu mai face contact si trebuie lipit.
ramsen
QUOTE(mihaitza_sn @ 19 Aug 2015, 10:29)
salutare !! de curand am achizitionat o solenza an 2003 model comfort . masina merge impecabil, singura problema este ca nu imi indica benzina ! cand pun contactul se ridica doar putin acul dar asta ca aun soc ca primeste curent. a fost schimbata si pompa de benzina cu tot cu plutitor insa fara rezultat . ce ar putea fi mellow.gif  ? multumesc anticipat
*


Problema la tabloul de bord solenza original cu sau fara turometru dar cu nivel benzina si apa este renumita sa nu indice bine nivelul de benzina.Nivel benzina NU indica ? adica se ridica putin acul si acolo sta oricata benzina ai in rezervor??? Simplu de rezolvat...se desface ceasul de bord se duce la cineva sau dvoastra de va pricepeti, care stie sa il dezmembreze si se pricepe in asa ceva,dupa care in dreptul vitezometrului stanga sus are un mic procesor care acesta se vor incalzi lipiturile pentru ca ele cu timpul devin reci,cum spun meseriasi.Si eu am patit la fel la ceasul meu de bord solenza clima care nu imi urca mai sus de 10 L adica prima linie de jos groasa.L am dus la un meserias mi l a desfacut si dupa ce a relipit la procesor mergea de iti era mai mare dragul si asa l am modificat la lumini si vandut...SUCCES
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.