Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
empower
Vand Dacia 1300, 1980, stare foarte buna.
Masina nu are modificari majore la motor sau transmisie, singura modificare fiind aprinderea electronica.
Caroseria se prezinta in stare foarte buna, a fost izolata si reconditionata in urma cu 10 ani. Masina a stat doar in garaj si a fost folosita rar.

Se vinde la pretul de 2500 lei negociabil. Masina necesita investitii minime (in estetica, ornamente, etc.). Are toate actele la zi, inclusiv ITP (luat pe bune) pana in 2016.

Nu o vand pe baza de procura (pentru a evita taxa de prima inmatriculare), nu o vand pe incredere sau alte combinatii.
Masina va mai fi de vanzare 3 luni dupa care o sa o duc la Remat.

Doritorii ma pot contacta pe forum sau la tel: 0752521722.
tunderbird
Aceea nu este masina de Remat. Masina se poate atesta ca vehicul istoric.
Spun asta ca sa te conving sa astepti un cumparator dispus sa o salveze, nu sa te arunci la pret!
empower
Masina e a socrului meu, nu a mea personala. El e batran, pensionar, umbla cu ea maxim o data pe an, dar ii plateste an de an RCA (si nu la Carpatica), impozit, ITP...si le plateste fix degeaba.

Pe mine personal nu ma intereseaza masina, iar el a zis ca de la 1 ianuarie nu mai cheltuie banii cu Dacia veche, ca nu-si mai permite (nu ca nu ar vrea).

Daca exista vreun pasionat dispus sa o bibiliasca un pic si sa se bage cu ea in retromobil sau ceva de genul il asteptam cu drag. De mistocari, "tarani" si alti nesimtiti nu avem nevoie sa isi prezinte "ofertele" (ca a avut parte numai de din astia la anuntul de pe OLX).
tunderbird
Incearca sa-i faci o prezentare mai amanuntita si fair play... pune mai multe poze (motor, portbagaj, dedesubt, etc), in mod special cu defectele si lipsurile sale... ca sa stie eventualul salvator la ce se inhama.
adifulful
Cel mai josnic mod sa abordezi un posibil cumparator este sa ameninti ca o duci la REMAT.
De aceea ajung masini bune sa fie tocate pentru ca sunt pe mana ãstora..
Si daca tot ameninți cu REMATUL - de la 2500 lei fațã de 400 lei cat primești acolo eu zic ca e o diferențã.
empower
N-am amenintat pe nimeni, ca doar nu statea cineva cu banii la poarta iar eu i-am zis ca daca "nu imi dai atata o toc". Era doar o informatie utila, pentru ca masina era in stare foarte buna si mai era disponibila pentru vanzare putin timp.

Oricum, s-a vandut azi unui batran din Craiova. Sa o foloseasca sanatos si sa-i trezeasca amintiri placute de prin tineretile lui.

Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.