Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme ambreiaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
remuspr
Recent am schimbat cutia de viteze pentru că trăncănea îm timpul rulării când o scoteam pe liber.
Mecanicul mi-a dat o cutie de viteze cu 5 trepte , a mea era cu 4 , după ce am înlocuit cutia mașina merge foarte prost nu pot urca o pantă decât cu viteza 1 , când accelerez mașina nu prinde viteză , mecanicul a zis că trebuia schimbat și discul de ambreiaj deși când aveam cutia veche chiar dacă trăncănea trăgea cum trebuie , nu știu ce să fac . Când mi-a schimbat cutia mi-a pus un rulment de presiune mai mare să fie asta oare ?
dstdan
N-are nici-o treaba rulmentul de presiune actioneaza, isi face traba doar la debreiere, cand apesi pedala, in rest sta in standby.Discul de ambreaj si placa de presiue sunt, noi? probabil patineaza ambreajul la sarcina, urcare panta. Sau vreo chichita de montaj, nu e centrat!, cine stie, trebuie vaxut si reluata activitatea. ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.