Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: loganu' ala
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
nego93
Va salut!
Aceasta este masina mea de zi cu zi, de mers oriunde si oricand. Este vorba despre un Logan PH1 1.6 8v Ambition fabricat in 2007.
Imbunatatiri (sau nu):
-la exterior: oglinzi Duster ph2/Logan 2, spoiler Logan ph2, cromul de pe bara dat jos, inscriptiile de pe portbagaj vopsite negru,proiectoare galbene, geamurile infoliate etc...
-la interior: cotiera Armster, serigrafie Duster ph1, display cb negativ, Cd player cu mp3/aux/usb/bluetooth de Logan ph2/Duster ph1 cu microfon montat in plafon si boxele aferente, rama bord vopsita negru, si cam atat...in rest piese, revizii, anvelope etc...

Nu stiu ce s-a intamplat dar topicul a aparut de vro 4 ori...Rog un modelator sa stearga copiile topicului. Multumesc!
bucatzel
Le-am sters. era intrebarea asta intr-unul din ele.

QUOTE(AR-18-MOS @ 21 Sep 2015, 20:24)
Poze din interior? Sunt curios cum arata modificarile.


nego93
Multumesc! Tot ce s-a schimbat in interior in afara de microfonul din plafon sunt vizibile in ultima poza.
sobolan
simpatica masina,scapa de oglinzi si de "fusta" aia de sub bara fata....aceste accesorii nu fac parte din peisaj ,ele fiind de L1 ph2 !
kossak
QUOTE(sobolan @ 21 Sep 2015, 23:50)
scapa de oglinzi ... fiind de L1 ph2 !
*



Si totusi care e problema cu oglinzile alea? Ca sunt mai potrivite pt gabaritul masinii? La mine primul lucru dupa ce am cumparat masina a fost sa scap de mizeriile alea de oglinzi mici.
ursul_bipolar
Proiectoarele alea galbene arata intr-un mare fel. Zici ca sunt tot timpul murdare.
nego93
In nici un caz nu renunt la oglinzile de ph2...cele de ph1 sunt mici si rotunde...nu numai ca sunt urate dar si vizibilitatea in ele era limitata...practic erau oglinzile de solenza doar ca erau electrice.
Proiectoarele imi plac asa cum sunt. Oricum le aprind de 3 ori pe an...
sobolan
QUOTE(kossak @ 22 Sep 2015, 09:09)
Si totusi care e problema cu oglinzile alea?
*



dupa parerea mea nu au ce cauta pe masina aia care arata destul de ok,conduc logan de vreo 4 ani dar n-au fost probleme cu oglinzile originale....
nego93
Mie mi se pareau ca nuca-n perete. Probabil din cauza asta incepand cu 2007 au inceput sa apara oglinzile mari.
MyKe89
Oglinzile au fost si pe ph1 (Prestige/Partener), sunt OK.
nego93
Pai deasta am zis incepand cu 2007 pt ca ph2 a fost de la 2008 incolo... Astea de le-am pus eu sunt de duster ph2...adica au si chestia aia (sonda) de masurat temperatura exterioara.
nego93
"brace yourself winter is coming" asa ca am echipat masina cu jante tabla et40 cu capace logan van/pickup si anvelope Motrio Winter Far Away. Altceva, ar mai fi lumini de zii, la interior lumini la picioare si presuri "tip tavita" pt a proteja mai bn mocheta de intemperii. Una alta pe la mecanica si cam atat.
nego93
Intre timp s-au adunat km si i-am facut si revizia
-ulei MOTUL 8100 X-cess 5W40 + filtru de ulei si aer
-cele doua role de la cureaua de accesorii (am uitat de ele atunci cand am schimbat cureaua de accesorii odata cu distributia)
-garnitura capac culbutori
-bucsile de la bara stabilizatoare
Verificare totala a mecanicii si franelor pe elevator si cam atat...totul e ok.
Mda...si senzori de parcare.
nego93
Km se aduna...cheltuielile nu intarzie sa apara, asa ca la masina s-au mai schimbat urmatoarele:
-tulumba servofrana (cea veche pierdea aer)
-discuri frana+placute frana+lichid frana
-sonda servofirectie+lichid aferent
-ulei cutie viteze
-amortizoare fata KYB
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.