Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mai aveti "viziuni pro-europene"?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Garett
Dupa cum spune titlul sunt curios daca dupa ultimul Diktat de la Bruxelles mai exista oameni care inca mai cred in "bunele intentii" ale "stabimii" de la carma UE.
Dpmdv UE a ajuns la fel de "uniune" ca si URSS, o dictatura cu cetateni de rangul 1 care dau ordine si cetateni de rangul doi care au doar "dreptul" de a executa aceste ordine!
Markos
Meh..
corbex
Si ce propui? Ponta presedinte de UE? Cu economia praf si tot felul de kkți la putere, incotro am putra-o lua? Drang nach östen?
Garett
Legatura cu tonta fiind...?
bion
DPMDV poti sa ramai curios.
AR-18-MOS
Ciafa tocmai ce-am luat-o de pe gratar. Cu ce se mananca UE?

L.E. Vrea cineva cidru? happy.gif
luck33ro
Jaretule ai viziuni pro-rusofone? Ca alta varianta in afara de UE nu mai e... smile.gif
Cosstel
QUOTE
Jaretule ai viziuni pro-rusofone?


radmasa.gif
eu i-am zis dar el nu si nu
radmasa.gif
Garett
Mda, adevărul e ca-s renumit pentru rusofilia mea! rolleyes.gif
Nah, doar vreau sa vad cati sunt în stare sa se mintă frumos că ar da UE doi bani pe ei!
luck33ro
Patriotu la tata... console.gif
gabize
Topicu' ăsta despre ce e? huh.gif
marksman
Eu zic ca UE mai are vreo 5 ani, in ritmul asta de infestare cu musulmani radicali. Dupa aia o sa se numeasca UAE.
AR-18-MOS
QUOTE(gabize @ 23 Sep 2015, 22:22)
Topicu' ăsta despre ce e? huh.gif
*


Cum despre ce e?
QUOTE(AR-18-MOS @ 23 Sep 2015, 20:49)
L.E. Vrea cineva cidru? happy.gif
*

M.C.
QUOTE(AR-18-MOS @ 23 Sep 2015, 21:49)
Ciafa tocmai ce-am luat-o de pe gratar. Cu ce se mananca UE?

L.E. Vrea cineva cidru? happy.gif
*


Ma,io cidru nu vreau,mi no laic,dar o ciafa la gratar nu refuz! 38.gif tongue.gif


QUOTE(marksman @ 23 Sep 2015, 23:25)
Dupa aia o sa se numeasca UAE.
*


Inshallah ! icon_mrgreen.gif
Allah Akhbar ! ph34r.gif
marksman
@M.C.: As-Salamu alaykum!
AR-18-MOS
QUOTE(M.C. @ 23 Sep 2015, 22:37)
dar o ciafa la gratar nu refuz! 38.gif  tongue.gif
*


up.gif
tony-s
uniunea ioropeana e al 3-lea reich...toata lumea executa ordinele jermaniei iar imbecilii spalati pe creier sunt si fericiti sa o faca.

Singura solutie e ca Anglia sa iasa din m(ue) si sa inceapa hemoragia.
M.C.
QUOTE(marksman @ 23 Sep 2015, 23:40)
@M.C.: As-Salamu alaykum!
*


Alekum salam!
P.S.
Sa vezi oftica pe Garett,ca p-asta n-o stie,da' vrind -nevrind o s-o invete tongue.gif icon_mrgreen.gif
paul_p
QUOTE(tony-s @ 23 Sep 2015, 22:44)
toata lumea executa ordinele jermaniei iar imbecilii spalati pe creier sunt si fericiti sa o faca.
*

Tony, tu esti un imbecil spalat pe creier?
Sau tu consideri ca nu faci parte dintre europeni pentru ca traiesti in lumea ta - America visurilor tale.
gabize
Până la urmă tre' să-mi iau bilet spre Americi au ba?
tony-s
QUOTE(paul_p @ 23 Sep 2015, 21:55)
Tony, tu esti un imbecil spalat pe creier?
Sau tu consideri ca nu faci parte dintre europeni pentru ca traiesti in lumea ta - America visurilor tale.
*



Pai eu nu sunt fericit atunci cand jermania dicteaza politica interna si externa a romaniei...si nu ma refer doar la evenimentele recente...jermania a facut politica economica a romaniei intre 2009-2012 i-ar rezultatele s-au vazut din plin....cum a venit ponta si i-a zis lui merkel sa mai plimbe ursul cum romania a inregistrat una dintre cele mai bune evolutii economice din ioropa.
Markos
QUOTE(tony-s @ 23 Sep 2015, 23:00)
Pai eu nu sunt fericit atunci cand jermania dicteaza politica interna si externa a romaniei...
*


Președintele României se numește Klaus Werner Johannis, iar ambasadorul USA la București - Hans Klemm. Alte probleme mai ai?
gabize
QUOTE(tony-s @ 23 Sep 2015, 23:00)
cum a venit ponta si i-a zis lui merkel sa mai plimbe ursul cum romania a inregistrat una dintre cele mai bune evolutii economice din ioropa.
*


up.gif
Dacă mai aveam ceva dubii, acum am scăpat de ele.





Nu mă refer la Ponta. sleep.gif
Markos
QUOTE(tony-s @ 23 Sep 2015, 23:00)
cum a venit ponta si i-a zis lui merkel sa mai plimbe ursul
*


AEEERRRR, MOOOOOOOOOOOR!!! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
DragosP
QUOTE(Markos @ 23 Sep 2015, 23:00)
Alte probleme mai ai?
*


Păi sunt destule.
tony-s
Pai jermania se pregateste sa produca un nou dezastru economic si financiar in romanika..deja salariile sunt cam mari pt. profiturile continental,kaufland...din romanika.....sa speram ca ponta rezista cat mai mult ca apoi dzeu cu mila....evident ca nu-i mai dau mult - doar justitia independenta va judeca cu celeritate asa a dat ordin merkel via ciolannis si in max. 1 hai 2 saptamani il va baga nevinovat pe ponta la puscarie...

Procesul lui ponta va bate toate recordurile mondiale de viteza...nu exista in istorie ca un dosar trimis in instanta in a 2-a zi lucratoare deja sa inceapa infatisarile in instanta...evident ca ma refer la justitia din tari civilizate ca stalin,hitler,nea ceasca ...se miscau mai repede decat codruta,stanciu et comp - e posibil.
Markos
Ponta ar trebui să dea cu Merkel de pământ, înainte de terminarea mandatului.

Altfel, suntem pierduți.
AR-18-MOS
Stima noastra si mandria, Victor Ponta, Romania!
tony-s
daca ar putea asa ceva ar face un bine nu doar romaniei ci si intregii iorope care de 4-5 ani e sugrumata de deciziile vacii jermane....USA se duce la cresteri economice de peste 3.5 % iar penibilii aia din jermania fac sarbatori cand le creste economia cu 1 si ceva % - si ala facut din pix ca sa alimenteze propaganda jermana...iar imbecilul ala de isarescu,reprezentatul firmelor straine in romanika, ca cica e prea mare cresterea economica de 3.8% ...cand romanika ar trebui sa aiba cel putin 5% crestere economica iar cand ponta incearca sa ajunga la asa ceva evident ca ciolannis,isarescu,merkel ....se opun.
bucatzel
QUOTE(Garett @ 23 Sep 2015, 19:23)
Dpmdv ...
*


Asa ca i-ai facut un topic dedicat.

QUOTE(Markos @ 23 Sep 2015, 22:00)
Alte probleme mai ai?
*


Da, dar dezbaterea lor contravine cu prevederile regulamentului.
Liviu
QUOTE(Markos @ 23 Sep 2015, 22:10)
Ponta ar trebui să dea cu Merkel de pământ, înainte de terminarea mandatului.

Altfel, suntem pierduți.
*


Era pe FB ... nu m-am putut abtine sa nu o pun aici smile.gif

[attachmentid=1628008237]
Garett
QUOTE(tony-s @ 23 Sep 2015, 22:44)
Singura solutie e ca Anglia sa iasa din m(ue) si sa inceapa hemoragia.
*


Dacă se întâmplă chestia asta, destul de plauzibil de altfel, râd o săptămână văzând cum o să vă fofilati să nu recunoașteti că tonică a avut dreptate! radmasa.gif
luck33ro
Unii pe aici abia asteapta Cortina de Fier. Deja li s-a urat cu atata Europa happy.gif Nu stiu ce cauta tradatorul Tonelu in turul Europei asta vara.? Doar e cah... Mergi ma tonele la manastiri in Moldova sau prin Piata Rosie! wink.gif

QUOTE(Markos @ 23 Sep 2015, 23:10)
Ponta ar trebui să dea cu Merkel de pământ, înainte de terminarea mandatului.

Altfel, suntem pierduți.
*



Nu puate ca nu-l lasa sef`su Base icon_mrgreen.gif
vercingetorix
"Jocurile au fost făcute. Tactica germană a mers până la capăt. A fost efort dement al Berlinului de a forța și chiar trișa legislația europeană. Schimbarea procedurii de vot a fost prima mare mutare abuzivă pe tabla de șah a normelor prevăzute de tratatele europene. La reuniunea JAI de ieri, care a prefațat summitul de azi, procedura de vot a fost înlocuită. Regula prevedea ca la reuniuni de agest gen votul trebuia sa fie dat prin consens, să existe deci unanimitate. Bruxelles-ul, Berlinul și Luxemburg-ul (țară care deține președinția semestrială a UE) au decis brusc să fie vot prin “majoritate calificată”.

La Consiliile Justiție si afaceri interne de acum câțiva ani, cand se discuta o eventuală aderare a României și Bulgariei la Spațiul Schengen, blocarea noastră se făcea invocându-se nevoe de consens și unanimitate. Pionul otrăvit folosit de Germania și alte state membre pentru a ne bloca ingtrarea în Schengen era Olanda. Toți pretindeau că sunt de acord să aderăm la acest spațiu, dar, din păcate exista Olanda care se opunea, stricând astfel unanimitatea.

Realitatea cifrelor impuse de la Bruxelles spune următorul lucru: primim în acest al doilea val 580 de refugiați din Italia și 1890 din Grecia. În total, 2470 de imigranți/refugiați. Acestei cifre stabilită ieri i se adauga ce de 1785 pe care am acceptat-anterior. Cota totală este de 4255 capete de imigranți. Fără zecimale. Azi s-a stabilit ca din cei 120.000 de refugiați/imigranți să fie făcută o primă repartizare a 66.000 de solicitanți de azil. Restul până la 120.000 vor fi repartizați la o dată ulterioară, de o manieră “proporțională”." sursa:ziarul Cotidianul
DannyY
Мы сделаем Соединенные Штаты Европы!!!
Pajalusta, gavarite pa ruski!
gabize
unite? Acu', când începe dezbinarea?
DannyY
Pai le uneste Mama Rusia la loc radmasa.gif
neumann
eu vreau ca franta sa integreze tiganii refugiati din Romania.. sau macar sa ii fie alocata o cota.
tony-s
QUOTE(luck33ro @ 24 Sep 2015, 07:32)
Unii pe aici abia asteapta Cortina de Fier. Deja li s-a urat cu atata Europa  happy.gif  Nu stiu ce cauta tradatorul Tonelu in turul Europei asta vara.? Doar e cah... Mergi ma tonele la manastiri in Moldova sau prin Piata Rosie!  wink.gif
Nu puate ca nu-l lasa sef`su Base  icon_mrgreen.gif
*



Lasa ca hungaria deja face garduri si se pregătesc slovenia,Croația,Austria si însuși tara lui Hitler...ce mai curat uniune ioropeana

Eu nu înțeleg cum Norvegia de ex. Care nu e in m(ue) poate sa nu fie cu rasia ca geografic nu e departe deloc de rasia......ca sa nu mai zic de canada,la fel nu e in m(ue) si care are granita comuna cu rasia.
luck33ro
Tonelu tradatoru de partid, ce ai cautat ma la decadentii aia occidentali? Acu te faci ca ploua ai?
neumann
..cu Norvegia, treaba e simpla. Toti Rusii care au incercat sa treaca grantia p-acolo, ori au murit de foame 10 saptamani pana sa gaseasca primul oras, ori au fost mancati de ursii polari pe drum, ori s-au congelat la -60 celsius de pot fi admirati si astazi. D'aia granita e sigura si nu o sa vina vreodata vreo armata din Rusia sa cucereasca norvegia.

Ma rog, ar mai fi un mic detaliu, daca nu te reguleaza frigul, foamea sau ursii polari, mai trebuie doar sa gasesti o modalitate de a traversa muntii cu echipament greu. Si asta ar fi in avantaju Norvegiei pana la urma, ca orice armata rusa sigur crapa pana ajunge in Oslo, dar macar raman cu soseaua.

Mai ramane sa intrebi de ce Elvetia nu a fost cucerita de Hitler. Sau de ce razboiul din Alpi intre Italia , Austria si eventual Slovenia nu a fost castigat practic de nimeni, ca toti si-au lasat oasele p'acolo.
Garett
Basca, la cât de întortocheate sunt soselele norvegiene ar ocoli rusii la fiorduri de s-ar plictisi! Ai situații când vezi satul vecin, 2 km peste fiord dar sunt 20 km de sosea ca abia pe la coadă e vreun pod, sau deloc si ocolesti toată sandramaua!

QUOTE(luck33ro @ 24 Sep 2015, 08:32)
Unii pe aici abia asteapta Cortina de Fier.
*


Este deja, se cheamă Schengen!
Zi tu că esti 100% egal cu oricare alt cetatean UE, ai fix aceleași drepturi! tongue.gif
klaus
UE ca UE, dar ce se intampla acum e exact ce am zis eu acu vreo 2 ani: Schengen e terminata, iar noi nu vom intra niciodata in Schengen exact pentru motivul care acum oripileaza Europa (si care la data aia nu exista...)
QUOTE(klaus @ 11 Mar 2013, 16:06)
Deci nu faptul ca nu indeplinim niste conditii din MCV ne face neintrabili in Schengen, ci faptul simplu ca aia nu vor. Si nu vor pentru ca astfel va fi un traseu direct intre Grecia si ei, Grecia fiind o mare poarta de intrare a imigrantilor clandestini.
Eu evaluez ca nici nu o sa ne bage in Schengen chiar daca vom fi exemplul de protectie a frontierelor si vom tara cu cea mai dreapta in justitie din UE. Problema nu e la granitele care vor aparea ci la granitele care vor ... disparea (a Greciei cu Bulgaria, a Bulgariei cu Romania si a Romaniei cu Ungaria).
*

neumann
Imi place ipocrizia asta, nu ne baga in sengan sa mai tinem noi in sita din migratori, dupa care o dau in bara, ajung migratorii la ei, da vor sa ni-i trimita inapoi pe post de cota, ca asa e democratic, nu?


Pe-asta ar trebui Klaus sa bata mai tare moneda pa la bruzel, migrantii sunt de fapt o problema a Schengen biggrin.gif

Alt motiv de a nu-i primi e ca nu vor sa stea in Romania. Nu-i putem tine cu forta, am incalca drepturile omului. Da' oricum avand in vedere ca au trecut atatea granite ilegal, eu ma bazez pe abilitatile lor de a-si lua talpasita catre Jermaniain primele 3 luni de la venirea in Romania radmasa.gif
luck33ro
QUOTE(Garett @ 24 Sep 2015, 11:05)


*


Nu tin minte sa fi aderat la Schengen blush.gif
Garett
My point exactly! Tot mai crezi ca esti pe picior de egalitate cu Hans?
luck33ro
Sa-mi zici si mie cand am fost vreodata si de ce ai acum pretentii de egalitate cu fritz? sleep.gif
neumann
De amoru artei și faza cu liberte, egalite, fraternite. Io unu n-am chef sa ne creadă untermensch poporul lui Adolf.
luck33ro
Adica tu negi evidenta... tongue.gif esti frate cu tonelu?
Markos
QUOTE(neumann @ 24 Sep 2015, 15:57)
Io unu n-am chef sa ne creadă untermensch poporul lui Adolf.
*


Si ce propui?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.