Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: conducta servo
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
mflorind
Salutare dragi prieteni!
Am un prieten care are tot solenza si are o problema cu conducta de inalta presiune de la servodirectie in sensul ca s-a spart.
As dori daca ma poate ajuta cineva cu procurarea conductei second-hand va rog frumos. Multumesc mult.
nikuniku
cauta pe net,sunt firme care sertizeaza(repara)astfet de conducte,costa mai putin decat una noua sau sh
velceani
care e?
george_scala_2004
Mai bine se inlocuieste cu furtun...

1

2
mflorind
Pai cu furtun dar e cea cu senzorul de presiune care creste turatia in relanti cand tragi de volan.
george_scala_2004
Unde mai exact este fisura? Ar fi bine ca sa fie demontata si mers la un atelier de sudura radiatoare...

Daca ai pune si locatia...
mflorind
Fisura e exact la ieșire din pompă imediat cum face unghi de 90° și sunt din Roșiori de Vede, TR.
george_scala_2004
Si acolo nu e nici un atelier de suduri in argon? Daca nu dai o fuga pina Bucuresti, iei un bidon cu ulei rosu, pentru servo in portbagaj sa il ai la indemina, si e imposibil sa nu gasesti...vezi ca la bursa e un user, care reparacasete de directie si e posibil sa aiba sau daca nu are sa cunoasca pe cineva care te poate ajuta...

Bafta,
CIPTUNING
N-as vrea sa-ti poluez topicul dar am mai vazut un caz similar pe forum, sparta conducta in acelasi loc. Poate este de ajutor si pentru ceilalti utilizatori de solenze(cati am mai ramas sad.gif ), ne poti spune in ce conditii s-a spart? Ai virat cumva maxim si ai turat-o excesiv?
mflorind
Nu știu ce să-ti spun. El a mai avut probleme cam în același loc. În sensul că a cumpărat mașina cu conducta alămită și a cedat pe la sudură. Apoi a schimbat-o cu una sh și a spart iar tot cam pe acolo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.