Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Megane 2 1.9 Dci 2003 pentru dezmembrat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Danton88
Dupa lupte seculare care au durat vreo 4 ani si dupa dublarea pretului masinii cu piesele noi puse pe ea m-am saturat si vreau sa o vand.
Ultima defectiune care mi-a pus capac este un scurt la motor care imi arde siguranta de START-STOP (probabil undeva la electromotor... inca nu am gasit rezolvarea).
As vrea sa iau pe ea vreo 6000 lei care sa ma ajute la achizitionarea unei masini noi (logan... asta e).
Piesele schimbate (din cate imi aduc aminte acum):
- distributie cu toate cele (pompa de apa, garnitura chiuloasa, refacut planeitatea chiuloasei, supapa de admisie si cea de evacuare, simeringuri supape, pinion axa came, antigel, filtru ulei si ulei motor <<toate noi>>) schimbate in 17.04.2015 la 156850 km;
- jante tabla originale renault <<noi>> (schimbate in 2013) (mai am si de aliaj, dar una s-a crapat la o incercare de roluire);
- arcuri si amortizoare pe fata, capete de bara <<noi>> (schimbate in 2012) (mai am si arcurile sport care sunt mai mici, fapt care ma impiedica sa urc orice bordura);
- radiator nou (2012), discuri si placute de frana noi, pedala de acceleratie si regulatorul de presiune noi (2013), aeroterma noua, bujii noi, filtru motorina, filtru polen (2014), toba noua (2015), baterie ”80 A” noua (achizitionata in 25.09.2015).
Masina are acum 160734 km si este incaltata cu anvelope de iarna. (am si vreo 6 de vara, dintre care 4 sunt mai bune...)
Daca imi mai aduc aminte de ceva o sa mai completez ulterior...
430BBY
salut, are plansa de bord sarita?? Poti detalia pozele de la interior?
multumesc
Danton88
Nu inteleg la ce te referi cu plansa de bord sarita?
yuly_megan
un nr de telefon ?
Danton88
Da-mi un mail pe adresa radu_florian_cucean@yahoo.com si iti trimit nr. de tel. Inca nu pot da PM.
yuly_megan
QUOTE(Danton88 @ 11 Oct 2015, 14:14)
Da-mi un mail pe adresa radu_florian_cucean@yahoo.com si iti trimit nr. de tel. Inca nu pot da PM.
*




ok am trimis un email .
Danton88
430BBY da-mi un mail si ne auzim daca te mai intereseaza masina. Mersi!
Danton88
Jantele sunt pe 16 inch in 4 prezoane cu distanta de 100.
Am si de aliaj, dar doar 3 mai sunt bune, una fiind crapata...
Danton88
up!
Danton88
5500 lei. Cine mai dorește?
Danton88
Vandut. Silviu sa iti ajute Dumnezeu sa te folosesti de ea si sa fiti sanatosi!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.