Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema stopuri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vasile12
salut.....am o dacia 1310 din 88 si recent am scos cutia de viteze..si am umblat la ea.Am puso la loc si cand sa plec cu masina constat ca becurile de masalier stau aprinse si stopurile nu merg.care ar putea fi problema?
dacia_gpg
schimba sonda!
om_bland
Pentru stopurile de frana care nu se aprind vezi ca poate fi ori din siguranta, ori din acel mic intrerupator care se afla sub pedala de frana ( are 2 conductori) . Daca nu este niciun conductor deconectat, atunci intrerupatorul trebuie schimbat . Costa 5- 6 lei.
Dinica Mihnea
Intr-adevar, pentru luminile de marsarier ar trebuo sa fie din sonda...
Probabil ca trebuie curatata putin si montata cum trebuie la loc... Cat despre stopurile de frana tind sa merg pe varianta adusa in discutie de om_bland, altceva in afara de butonul acela si cablajul sau nu cred ca poate fi!
dstdan
Nu ai umbla si pe la mufele lampilor spate, poate le-ai pus invers, stop la marsarier si viceversa, o varianta , daca sunt valabile cele zice anterior, mai sus!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.