Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Șobolanii din motor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
serge
Știu că sună hilar, dar vreau să vă întreb ce soluțue ar fi pentru a scăpa de vizitele și "urmele" pe care mi le lasă șobolanii pe sub capotă. NU de alta, dar mi-e frică să nu îmi roadă vreun furtun, ceva...
Îmi poate cineva da un sfat din proprie experiență ori din auzite?
driverx
QUOTE(serge @ 11 Nov 2005, 12:43)
Știu că sună hilar, dar vreau să vă întreb ce soluțue ar fi pentru a scăpa de vizitele și "urmele" pe care mi le lasă șobolanii pe sub capotă. NU de alta, dar mi-e frică să nu îmi roadă vreun furtun, ceva...
Îmi poate cineva da un sfat din proprie experiență ori din auzite?
*



Monteaza o pisica sub capota radmasa.gif

Am vazut in metro (sau MOL? ohmy.gif wacko.gif unsure.gif ) ceva piuitoare pentru animale. Ce face, cum face, pentru ce vertebrate/nevertebrate e....nu stiu....vezi tu.
serge
QUOTE(driverx @ 11 Nov 2005, 11:46)
Monteaza o pisica sub capota  radmasa.gif

Am vazut in metro (sau MOL?  ohmy.gif  wacko.gif  unsure.gif ) ceva piuitoare pentru animale. Ce face, cum face, pentru ce vertebrate/nevertebrate e....nu stiu....vezi tu.
*


Bine, așa mai bine fac eu planton, decît să apelez la felinul animal. Lăsînd gluma, chiar aș vrea să știu dacă nu există vreo soluție care să facă din motorul meu un loc respingător pentru șobolani.
vis-a-vis
[attachmentid=18192]
serge
QUOTE(costi @ 11 Nov 2005, 12:07)

Mii de mulțumiri.
cezarb
Metodele din topicul de mai sus sunt excelente. In plus : daca ai masina in garaj, foloseste cu incredere momeli preparate de la o farmacie veterinara. Sunt beton:eu aveam niste lighioane cat pisicile, mi-era frica sa mai intru in garaj. In 2 saptamani i-am lichidat. Erau niste pliculete cu o pasta rosie care mirosea a vanilie icon_mrgreen.gif -le-au halit rapid. Le pui in jurul masinii, nu in motor.
Daca nu ai garaj, nu incerca- nu se stie cine pune mana pe ele... popa.gif
driverx
OK. Continuati pe topicul dat de costi.
Topic closed.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.