Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema incalzire habitaclu dacia papuc
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Steffan19
Salut,de ceva timp a aparut o problema la dacia papuc 1.6 injectie din 2000 ,cand vreau sa comut pe ventilarea care vine prin gurile din bord nu functioneaza,in schimb pe aceiasi pozitie functioneaza vwntilarea parbrizului.La parbriz acum vine si pe pozitia de parbriz si pe pozitia de la gurile de ventilatie din bord.Solutii?

7 Nov 2015, 21:15:
Nimeni ?

7 Nov 2015, 21:15:
Nimeni?
bygy007
capsulele vacumatice !? robineutul de comanda?
payty
in primul rand e bord de CN?

daca da, verifica daca se aude vreun fasait continuu din bord, de regula in zona distribuitorului.


Pot fi doua probleme: distribuitorul, care e construit destul de prost si trebuie finisat putin, sau vreo capsula cu membrana sparta.

capsulele se pot repara usor, vezi ca e un tutorial la sectiunea tips and tricks.


dstdan
Salut !
Ti-a ramas vreo supapa blocata sau ti-a sarit tubuletul de aer ce le leaga.
Vezi ca sunt 3 sub bord, in total. Doua sunt in dreapta (desfaci cutie de acte/ torpedoul) si le vezi, a treia trebuie sa dai jos ceasurile, fiind in stanga panoului butoane bord.
Ar mai fi de verificat si panoul de comanda central (prin care circula tot aer/vid de la servofrana, are si el niste membrane etansare), cel de care comuti stg.-dr. directia aerului.
Poate le mai gasesti de cumparat, dar sunt cam scumpute, eu le-am luat de la bonmarc.ro
Toate bune. smile.gif
Steffan19
Salut si scuze de intarzirere cu raspunsurile .Am verificat cea de la ceasuri ,merge dar nu am verificat in dreapta inca. Revin cand rezolv.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.