Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ATENTIE CARPATICA ASIURARI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
GABIBUNEA
mi-au respins dosarul de dauna din nou pentru o bara spate chipurile accidentul nu s-a produs cum au declarat soferii.Acum 3 ani la fel acelasi raspuns atunci am fost lovit de un asigurat Carpatica atunci am platit 3000e sa-mi repar masina.CARPATICA NU DESPAGUBESTE ,LE-AM FACUT RECLAMATIE LA OPC SI ASF DEGEABA, ASF E TOTAL IMPARTIAL(ACOLO MIROASE A CORUPTIE) MI S-A SPUS SA-I DAU IN JUDECATA.I-AM DENUNTAT LA DNA.PANA LA URMA MI-AM REPARAT BARA CU BANI DIN BUZUNAR.SA VA FEREASCA DUMNEZEU SA VA LOVEASCA CINEVA CARE ARE ASIGURARE LA CARPATICA.NISTE TZEPARI.
cj98czh
si poentru asta ti-ai facut cont si ai deschis direct 4 topice .. bun.
gangara
QUOTE(GABIBUNEA @ 17 Nov 2015, 03:28)
I-AM DENUNTAT LA DNA.
*


radmasa.gif Aualeu...ce tare I asta...
Ceva vreme in urma carpatica m a despagubit fara nici o problema pentru o bara spate.
Din milostenia lor, mi au schimbat chiar si spoilerul care era spart muuult anterior. Se vedeau si urme de lipici a celui de dinainte ce incercase sa o lipeasca.
Deci...cazuri si cazuri.
VladSoare
Tu ai avut noroc. Cu banii economisiți prin țepuirea altora, te-au despăgubit pe tine. smile.gif
adi_ar
Bun! Am sters toate postarile aiurea (in total 4 la numar) si am lasat acest topic cu rugamintea sa ne povesteasca GABIBUNEA ce si cum in chestiunea cu dauna.

Domnule GABIBUNEA, asteptam sa ne povestiti in detaliu ce s-a intamplat, ce ati declarant etc., pentru a ne forma si noi o parere.
Asa, putem crede ca cei de la Carpatica au dreptate, ... sau nu!?

l@u
De ce sa muncesti de doua ori, mai bine stergeai topicul din start.
barbus
QUOTE(GABIBUNEA @ 17 Nov 2015, 03:28)
mi-au respins dosarul de dauna din nou pentru o bara spate chipurile accidentul nu s-a produs cum au declarat soferii.




Eu de aici deduc,ca nu Gabibunea se afla la volan in momentul impactului.
Thaddaus
nu soferul lovit trebuie sa declare accidentul?sa solicite despagubire? adica eu daca fac accident imi pot pune sotia sa se ocupe de tot?smile.gif)(eu doar recunosc ca am fost la volan)
Laurentziu83
Pentru initiator: Cumva ai un BMW break argintiu mai vechi pe care il parcai pe Stefan cel Mare aproape de Al Padrino? Ca si pe ala e acelasi text colantat. smile.gif
Diac
QUOTE(Thaddaus @ 23 Nov 2015, 11:51)
nu soferul lovit trebuie sa declare accidentul?sa solicite despagubire? adica eu daca fac accident imi pot pune sotia sa se ocupe de tot?smile.gif)(eu doar recunosc ca am fost la volan)
*




D-aia exista intermediari pentru dosarele de dauna. Oameni care se ocupa de actele astea contra unui comision. Simplu si elegant.
Sudsemnatu
ASF a decis aplicarea masurilor de rezolutie la Carpatica Asigurari, pentru a preveni falimentul acestui asigurator: Fondul de Garantare a Asiguratilor, numit administrator temporar

http://economie.hotnews.ro/stiri-pensii_pr...or-temporar.htm

gabibunea1
Va salut cu stima baieti !!!Terminati cu prostiile ca eu eram la volan si nu ma bucuram ca-i ardeam pe carpatica pt cateva sute de ron aici e vb de dreptate daca toti glumim sau facem haz de necaz ne meritam soarta sa fim prostiti!DOSARUL MI-A FOST RESPINS PE MOTIV CA :''AVARIILE CONSTATATE NU SUNT COMPATIBILE CA FORMA SI CA INTINDERE SI NU CONFIRMA DINAMICA DECLARATA DE CEI DOI CONDUCATORI AUTO IMPLICATI IN EVENIMENT.
Am facut amiabila, am facut poze ambelor masini atunci pe loc exista 1 martor exista poza cu soferul vinovat cand completa amiabila la dosar si masina acestuia.
Marian Ciocanel inspectorul de la Carpatica m-a tinut din vrajeala 1luna pana mi-au dat raspunsul chipurile ca : avariile constatate nu sunt compatibile ca forma si ca intindere si nu confirma dinamica declarata de cei doi soferi!!!!!
Soferul vinovat m-a lovit din spate si mi-a fisurat bara spate pe mijloc , despre ce dinamica e vorba?Le-am cerut 3-4 milioane sa o repar din chit fara sa o schimb atat nu am avut deloc pretentii exagerate si au respins dosarul.
Inspectorul raspundea la telefon doar cand vroia.ASF nu se baga deloc!!! Ca sa dau in judecata ma costa 5 mil avocatul!
Nu pot sa cred ca asa batjocura exista in Romania in 2015 si o sa continue si in 2016 din cate am vazut au 270 reclamatii pe site-ul Carpatica asigurari.Drum bun baieti si nu radeti de ce am patit eu m-am scos subtire cu o bara sparta smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.