Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
casanovandrei
am o dacie din 1999 si am probleme la pompa de frana cu dublu circuit,mai exact nu am frana pe rotile din spate,tinand cont ca am schimbat garniturile,nu imi ajunge lichid la rotile din spate,foarte putin picura.care sa fie problema unde am gresit
?
dstdan
Repartitorul-limitatorul spate blocat pe inchis, este monyay deasupra puntii spate , aproximativ. Deblocat sau altul noi mai bine !
casanovandrei
cand apas pe pedala,repartitorul se misca,cumva sa fie de la pistonasele acele mici,de la pompa are catare arculetele acelea?
dstdan
Mai aeriseste spatele, prin cadere, fara pedale, las-o sa picure, ai aer pe instalatie. Apoi fa o aerisire completa, inclusiv pompa de frana. Ordinea o stii, a fost scrisa de multe ori.
O seara buna.
nikuniku
casanovandrei
ai facut reglaju sabotilor pe tambur?
ct_71_ccl
Baga un patent sau 2 placute intre limitator SI tija Sa stea deschis Sa dea drumul la circuit SI fa aerisirea prin picurare din nou.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.