Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Radiator înfundate în 2002 Dacia Berlina 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dellicson
Sunt un trai american la București și mi-am cumpărat o Dacia 1310 Berlina 2002, dar este supraîncălzire ca radiatorul pare a fi înfundate și așa, după câteva minute, cu motorul în funcțiune, apa de la radiatorul este turnarea intră în stradă sub media partea dreapta a radiatorului.

Poate cineva să mă punctul de unde pot cumpăra un nou radiator și l-au instalat?

Stie cineva orice mecanici mobile care pot veni la mine in centrul Bucurestiului sau care vor lucra cel puțin pe ea?

Merci!

Davin
bucatzel
First of all, try posting the message in english as well. A decent english text has the chance to take you further than a lousy google translate.

I'm not from bucharest, so i can't point you to a mechanic, but from what you're saying, it might be just the connecting hose that's punctured.

As far as i know from what's been posted here, i think you'd be able to find a decent mechanic for your needs near the Vitan market. I'd recommend having a romanian speaker with you.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.