Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceas apa defect ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
SHADYYY1111
dry.gif Masina mea de vre-o doi anii nu indica corect temperatura apei din instalatie .
S-a cumparat alt senzor , am verificat continuitatea conductorilor de la UCE la bord ,
dar nimic. Mentionez ca ventilatorul lucreaza cand temperatura apei creste. Am cautat sa citesc cat mai multe de pe acest forum ,legat de aceasta problema dar nu am reusit sa citesc totul ,asa ca va rog sa-mi dati ceva lamuriri[attachmentid=1628017250] [attachmentid=1628017251] .Multumesc frumos.
clalexxxx
salut, mai spuneau colegii ceva de firul de masa preintr-un post, poate Maskatu sau cei mai cu experienta iti vor raspunde. Daca nu dai o fuga pe la service pui si tu o intrebare, cine stie poate iti spun ceva.
http://www.daciaclub.ro/indicator-temperat...rt-t196603.html
http://www.daciaclub.ro/indicator-temperat...za-t154566.html
SHADYYY1111
Azi am desfacut bordul , am scos cele trei mufe de la ceasuri carora le am aplicat spray de contact . Dupa care au fost introduse la loc , dau cheie si astept . Dupa 10 minute acul ajunsese in zona hasurata . a stat acolo un timp
dupa care a inceput sa coboare din acea zona putin mai jos (s-a deschis supapa). Acum vreau sa stiu cum lucreaza ventilatorul ,eventual pragul de declansare. 124.gif

SHADYYY1111
Pentru a nu fi acuzat de ceva , vin si cu dovada.

Ps . Eu am aceasta masina de 3 ani , fiind o ,,Europa,, am avut putina oftica in privinta ceasurilor de bord. Am facut rost de alte ceasuri care aveau turometru si indicator pt apa . Am studiat schemele electrice si am constatat ca de la motor se pleca cu echparea electrica completa . Doar pana la cutia de sigurante iar de aici la ceasuri lipsea cablajul.Cu putina perseverenta am reusit ..un mic tuning. Acum studiez si ,,agatarea,, unui AC . Va multumesc pt ajutor . cheers.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.