Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Huse antiderapante AutoSock (Germany)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
liongood
Avantaje lanțuri:
* Sunt mai ieftine;
* Rezistă mai mult în timp.

Avantaje huse:
* Se montează/demontează foarte ușor și rapid (în mai puțin de 1 minut);
* Nu produce zgomot și vibrații;
* Se autocentrează;
* Nu produce daune jenților și anvelopelor.

Dezavantaje lanțuri:
* Utilizarea prelungită produce grave defecțiuni la sistemul de direcție al autoturismului și afectează suspeniile;
* Greu de montat și mai ales de demontat (din pricina zalelor înghețate).

Dezavantaje huse:
* Rezistență mai mică în timp (aproximativ 2 ani, garantați de producător);
* Preț mai mare.

«Nu rulați cu husele sau cu lanțurile pe asfalt»

Husele antiderapante AutoSock sunt mult mai eficiente decât anvelopele de iarnă, dar și decât lanțurile, spun specialiștii. Inginerul Emil Frătăuceanu, directorul magazinului de piese auto "Lahorama" din Capitală, spune că indiferent ce alegem, lanțuri sau huse, acestea trebuie folosite numai pe zăpadă și gheață.

"În niciun caz pe porțiunile asfaltate. Atât husele, cât și lanțurile, se pot rupe pe asfalt. Avantajul huselor este că se demontează extrem de ușor. Lanțurile îngheață și se dau jos mai greu. În plus, pe teren tare, lanțurile afectează sistemul de direcție al mașinii"


DIMENSIUNI COMPATIBILE:
165R14
175/65R15
175/70R15
175/80R15
175R13
175R14
185/65R15
185/70R14
185/70R15
185/75/14
185R14
195/55R16
195/60R15
195/60R16
195/65R14
195/65R15
195/70R14
195/70R15
205/55R15
205/55R16
205/60R15
205/65R14
205/65R15
205/70R13
205/70R14



Cum functioneaza ?

Este bine stiut ca gheata si zapada adera la materialele textile. AutoSock este produs 100% din fibre. Aceste fibre, care devin tot mai rare in urma folosirii, sunt aranjate intr-o ordine anume pentru a asigura o aderenta optima. Acest textil special are avantajul de a nu tine apa intre gheata si zapada de pe sosea si anvelopa (datorita incalzirii generata de soare sau rotatia rotii), maximizand astfel aderenta si reducand aquaplanarea (avaplanare).

De unde pot cumpara ?
In Romania, Autosock poate fi comercializat de la firma LAHORAMA TRADING SRL cu sediul in Bucuresti, distribuitor autorizat AutoSock !

Cat de bine functioneaza ?
AutoSock este mult mai eficient decat anvelopele de iarna, chiar si decat lanturile de iarna in anumite situatii. Produsul a fost testat si aprobat atat de mai multi producatori de automobile, cat si de TUV si SUD din Germania. AutoSock poate fi montat atat pe anvelope de vara, cat si pe cele de iarna.

In ce conditii trebuie utilizat AutoSock ?
AutoSock mareste tractiunea pe gheata si zapada. Este recomandat sa fie demontata de pe roata cand nu mai este necesara folosirea lor (ex: pe asfalt). In timpul testelor de certificare efectuate de TUV, AutoSock a trecut testul de distanta si durabilitate necesar lanturilor de iarna conform normei ONorm 5117.

Cum este sa conduci cu AutoSock ?
AutoSock nu produce zgomot puternic si nici vibratii in mers precum lanturile de iarna. Deoarece nu este nici un pericol de avariere a caroseriei, se poate merge cu AutoSock montat cu viteze de pana la 50km/h. Bineinteles ca viteza de rulare trebuie sa fie adecvata pentru conditiile meteo si de carosabil.

Daca masina mea are ABS pot folosi AutoSock ?
Da, AutoSock poate fi folosit cu toate sistemele de siguranta cum ar fi: ESP, ASC+T, ASR, ABS. Spre deosebire de sistemele traditionale, AutoSock imbunatateste performantele sistemelor mai sus mentionate.

Daca masina mea are tractiune integrala pot folosi AutoSock?
Da, poate fi montat pe axul frontal.

Am jante din aliaj - pot folosi AutoSock?
Da, se poate. AutoSock este 100% din material textil si nu va dauna jantelor.

Pot folosi AutoSock pe alta dimensiune de anvelopa?
Da, nu este o problema daca reiese din tabelul AutoSock ca se foloseste acelasi model.

Daca masina mea are spatiu limitat intre roata si partile mecanice, pot folosi AutoSock?
Da, AutoSock poate fi folosit si la autovehiculele care au un spatiu mic intre roata si suspensie.


PRET FARA CONCURENTA GARANTAT ! ! !
(Puteti verifica oriunde in alta parte pretul vanzari acestor huse antiderapante, daca dvs. gasiti mai ieftin acelasi model eu vi le vand la jumatatea acestui pret !)


PRET PER SET (2 BUC) = 100 LEI
Contact:
0786.871.369 - Ionut

Stima!
solidconvert
radmasa.gif avantaje: sunt mai scumpe! dezavantaje: pret mai mare!...
Apropos: trebuie sa pui pret obligatoriu ca altfel se sterge anuntul...

Considera mesajul free up! wink.gif
liongood
QUOTE(solidconvert @ 19 Jan 2016, 13:07)
radmasa.gif  avantaje: sunt mai scumpe! dezavantaje: pret mai mare!...
Apropos: trebuie sa pui pret obligatoriu ca altfel se sterge anuntul...

Considera mesajul free up! wink.gif
*







Ah.. da.. era defapt in dezavantaje ca sunt mai scumpe... graba strica treaba smile.gif)

Si pretul am uitat sa-l pun. Sorry.

Ms mult pt observatie !

A fost buna observatia, ca sa imi pot da seama sa modific... ca altfel asa ramanea smile.gif)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.