Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rog recomandare insonorizant sau teroson!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
damian85
Vreau sa curat podeaua masinii si contraaripile pana la tabla si am rugamintea sa-mi recomandati ce produse sa folosesc (insonorizant s-au teroson). Vreau ceva de calitate si nu stiu ce sa cumpar.
dstdan
De calitate si cu bani, probabil.
Ideal teroson, nu ar mai fi nevoie de grund , asa se zice. Se da la pistol special, probabil si la pensula dar nu se recomanda.
Restul activitatilor le gasesti pe net cum? cat? cu ce ? se poate conserva caroseria.
ct-03-tvy
Daca iti zice unu sa te arunci in fantana te arunci?
In arcada roti se produc tot felu de fenomene,unul din ele lovituri de la pietre.
Pietrele iti ciobesc terosonu .
Daca nu e ruginita tabla ,decat doar local in locuri mici, cureti local. Dai grund ,lasi sa se usuce bine, slefuiesti toata suprafata cu banda abraziva de granulatie mica.
Dai teroson.Urmezi instructiunile de pe cutie.Ulterior se poate vopsi.

Cel mai ieftin teroson si bun ,am folosit de la sinto . 25/30 lei /L.
Am folosit si Terostat record 2000,sau 3000 . 90-100 lei litru, Sinto e apa de ploaie pe langa asta.
Body e prost,crapa.
sobolan
http://www.alexbeagroup.ro/altele/autovapa...a-cauciucata-2l

am dat 3 masini cu maglavaisu' asta diluat cu d509 dupa ce le-am dat cu grund si n-au avut nici pe dracu in timp,nici n-a crapat,nici n-a cazut de la pietre ,daca il vopsesti cu emaur dupa ce se usuca devine si mai indestructibil.....isi face treaba excelent in continuare.... smile.gif
damian85
Va multumesc pentru raspunsuri. ct-03-tvy am o intrebare, ai idee daca Terostat record 2000 merge aplicat si cu pensula? Din pacate nu am compresor si nici nu am deunde sa imprumut unul ca sa aplic terosonul cu pistolul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.