Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Megane Sport Tourer
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
alexbudan
Masina mea de zi cu zi, din ultimii aproape 6 ani este de vanzare, acum ca am trecut la una noua. smile.gif

Masina achizitionata in 03.2010 si rulata in Romania. Un singur proprietar. 288000 KM.
Motor benzina 1.6 16V 110 CP, Euro4, cutie manuala 6+1, echipare Expression:

DOTARI STANDARD
ABS
Airbag-uri frontale si laterale
Computer de bord
Geamuri fata - spate electrice
Oglinzi retrovizoare ajustabile electric si incalzite
Proiectoare ceata
Scaun sofer reglabil pe inaltime, cu reglaj lombar
Volan reglabil inaltime/adancime
Aer conditionat
Radio/CD MP3
Bare longitudinale acoperis
Inchidere centralizata
Cotiera fata
Follow Me Home
Blocare/deblocare electrica usi/geamuri spate

DOTARI OPTIONALE
Alarma
Scut metalic
Carlig remorcare demontabil
Set suplimentar de jante tabla 15 cu anvelope de iarna.

Ultima revizie, la 280.000 km ph34r.gif

Nu prezinta nicio defectiune tehnica, ruleaza impecabil. Aspect exterior nota 9/10, prezinta cateva zgarieturi de vopsea si o indoitura prag. Interior fara uzura, absolut totul functional, volan si schimbator imbracate recent in piele.
Service efectuat conform cartii service, numai in reprezentanta Renault, cu piese originale, istoric complet pe carte service si toate facturile de revizie, plus istoric foto.

Taxa mediu platita.

Pretul: 5290Eur, este negociabil, doar la fata locului. Accept orice fel de test in reprezentanta. smile.gif

Telefon: 0740098737 sau PM

alexbudan
sus
alexbudan
Pentru ca multi m-au intrebat...

La masina s-au schimbat in ultima perioada:
la 220.000:
- amortizoare fata
- amortizoare spate
- rulmenti fata
- flanse amortizoare
- bascule

la 260.000:
- bucsi bara stabilizatoare.
- bielete antiruliu
- bieleta antibalans
- bielete directie

Astea pe langa consumabilele obisnuite (ulei, filtre, discuri, placute, distributie).
Ultima distributie schimbata la 240.000. smile.gif
75AIM
La ambreiaj nu s-a umblat?
alexbudan
La 150.000.
alexbudan
sus
alexbudan
Sus, sa se vada!
alexbudan
sus!
alexbudan
Sus cu dansa!
alexbudan
PRET NOU de primavara!

5149 EUR.
alexbudan
5149 EUR
alexbudan
5100 EUR!
alexbudan
Ca si amuzament....

Ma suna azi cineva si se prezinta ca fiind membru forum reno, fara sa dea nume. Ca este interesat de masina. M-a intrebat vrute si nevrute.....

Ca si concluzii finale, imi spune ca pretul este foarte mare, ca masina are foarte multi km si ca a avut un accident, fie el si usor... Am incercat sa-i explic insa fara succes ca, daca nu as stii ca este o masina buna, as da-o imediat pe 3800 de euro, cat oferea el. Pe de alta parte, daca ma interesa sa fortez sau sa pacalesc eventualii cumparatori, stergeam postarile din topicul masinii din jurnal, dadeam km la 160-170-180.000, cat doream eu, nu puneam anuntul pe forum si gata, probabil era data pana acum.

Insa nu e stilul meu. Nu vreau sa fac vreun biznis, dar nici s-o dau pe niste bani putini, sa ma trezesc ca o vad peste o luna, pe site-uri de vanzari, cu alte jante, alti km si alt pret.

As vrea sa o ia cineva care are nevoie de ea. Este o masina excelenta!
Linkul topicului, si implicit al istoricului... http://www.reno.ro/Renault-Megane-Sport-Tourer-t190456.html.

Pentru cei cu adevarati interesati, sunt dispus de negocieri si variante(spre exemplu, pot sa o dau fara jantele si caucicurile de iarna), plus ca o sa tin cont de faptul ca va fi nevoie de un set nou de anvelope de vara. Nu sunt absurd. Doar corect. smile.gif
alexbudan
Se poate inchide! Masina si-a gasit un nou proprietar! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.