Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] motoare
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
bogboy
Motor Renault 18 turbo 1.6 cu toate accesoriile inclus. Pret 1700 ron
Motor Renault 5 alpine turbo 1.4 cu toate accesoriile (fara carburator si turbo). Pret 1400 ron
Cutie viteze Renault 18 turbo, 5 trepte. Pret 500 ron
Preturile sunt usor negociabile.

Pozele sunt ca titlu informativ.

Tel 0730828514
madalin78
Un tel se poate
bogboy
Motor alpine, si cutie R18 rezervate
bogboy
Up
bogboy
Up
bogboy
Motor Renault 18 valabil ,pretul scade la 1200 ron
bogboy
Sus cu motorul
traktor_cerber
De actualitate motorul de de r5?
bogboy
Da, ai pm
Epurus
Salut! Sunt si eu interesat de motorul de R5 Alpine dar nu-ti pot da mesaj inca. Imi poti lasa pe PM la ce pret ai putea lasa atelajul? Multumesc!
bogboy
Ai pm
bogboy
Motor Renault 5 alpine turbo 1.4 cu toate accesoriile (fara carburator si turbo). Pret 1200 ron
bogboy
Up
johnybic
ce tip este motorul de ALPINE (cod motor)?
bogboy
598160 scrie pe bloc E32 și JIIP
johnybic
ce scrie pe tablita daca o mai are ma interesa ,din ce mi-ai dat tu este seria motorului pe mine ma intereseaza tipul motor cum este scris la dacie 810-99 si vad ca ai scris ca pozele sunt cu titlu informativ ,cum arata un motor de alpine stim si noi cum si in ce stare este al tau vrem sa vedem fara suparare
bogboy
Din pacate tablita de aluminiu nu o are.
Atasez cateva poze cu motorul (am si accesoriile la el)

johnybic
Păcat ca nu mai are tablite așa puteam sa îmi dau seama dacă este un banal alpine de 93cp ,un mediocru de 110cp sau fenomenal ul de 160cp ,toate astea un bun cunoscător le poate afla doar desfacănd motorul complet .Spor la vânzare UP și de la mine
bogboy
Da, din spusele celui de la care am cumpărat eu motorul ar fi varianta de 110 cp.
bogboy
Valabil
Black%Snake
QUOTE(johnybic @ 29 Mar 2016, 00:02)
Păcat ca nu mai are tablite așa puteam sa îmi dau seama dacă este un banal alpine de 93cp ,un mediocru de 110cp sau fenomenal ul de 160cp ,toate astea un bun cunoscător le poate afla doar desfacănd motorul complet .Spor la vânzare  UP și de la mine
*



nu exista mai multe feluri de motoare de R5 alpine, exista cel de 93 cai aspirat si cel de 110 cai turbo si atat. Asa ca placuta aia care nu e pe motor este degeaba, o puteai folosi doar ca sa iti omologhezi motorul.
johnybic
Hm nu exista mai multe dar deja ai enumerat doua iar mie programele de piese auto îmi dau 3 tipuri 93 ,110 și 160 cauta în catalog la autototal sau mergi la un magazin care are ca nu ai cum sa îl vezi dacă nu ai colaborare cu ei

7 Apr 2016, 20:54:
Toate 3 tipuri de motor au cod diferit

7 Apr 2016, 21:13:
Scuzele de rigoare am verificat din nou și ai dreptate cel de 160 este un 1.4 turbo deci nu alpine încă o data scuze
payty
QUOTE(johnybic @ 7 Apr 2016, 20:53)
Hm nu exista mai multe dar deja ai enumerat doua iar mie programele de piese auto îmi dau 3 tipuri   93 ,110  și 160  cauta în catalog la autototal sau mergi la un magazin care are ca nu ai cum sa îl vezi dacă nu ai colaborare cu ei

<span class='edit'>7 Apr 2016, 20:54:</span>
Toate 3 tipuri de motor au cod diferit

<span class='edit'>7 Apr 2016, 21:13:</span>
Scuzele de rigoare am verificat din nou și ai dreptate cel de 160 este un 1.4 turbo deci nu alpine încă o data scuze
*




al treilea motor care seaman cu asta e cel de Renault 5 turbo, cel cu motor in spate, dar e atat de rar incat sunt 0% sanse sa fie asa ceva in Romania.Oricum are alta capacitate (parca 1550cmc). Ala e un alpine turbo normal, se vede dupa galeria de admisie si cotul pt carburator. 110Cp
bogboy
Ultimul pret la motoare:
Motor Renault 5 alpine turbo 1.4 cu toate accesoriile (fara carburator si turbo). Pret 1100 ron
Motor renault 18 turbo 1000 lei (motorul este complet, dau in banii astia si articulatia fata :bascule planetare etrieri )
bogboy
Sus
sobolan
QUOTE(payty @ 8 Apr 2016, 08:53)
al treilea motor care seaman cu asta e cel de Renault 5 turbo, cel cu motor in spate, dar e atat de rar incat sunt 0% sanse sa fie asa ceva in Romania.
*



mai mult de zero chiar,era unul in galati ....deci.....
bogboy
Valabile
bogboy
Up
bogboy
Sus cu motoarele 1000 lei bucata
bogboy
Up
bogboy
Up
bogboy
Up
bogboy
Valabil
bogboy
Up
bogboy
Valabil doar motorul de R18
bogboy
Vandut , se poate inchide . Multumesc !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.