Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: siguranta termica - rezistenta GMV
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
goaspy
Salut,

Ma puteti ajuta cu valoarea sigurantei termice din rezistenta GMV? A mea s-a rupt si e innegrita, nu vad nici o valoare pe ea.

[attachmentid=1628023339]

Pe forumul Solenza am vazut 215 grade mentionat, o fi la fel si la SN? 10A la 215 grade?

Am SuperNova Clima.

[attachmentid=1628023338]

As schimba rezistenta GMV cu totul dar nu se potriveste prinderea, la mine e cu doua suruburi si la ce am vazut in comert e cu unul singur si o ureche, nici numarul de spire nu bate. Cati ohmi ar trebui sa aiba? Asta veche pare sa aiba 0.8, la o cautare pe net gasesc unele cu 0.23 si 0.43 probabil de Logan.

Mersi
bygy007
vrei neaparat sa o pui ? parerea mea ca este inutila , daca ai probleme ai sigurata fuzibila care isi face treaba daca este la valoarea corecta
si in plus dupa mine nu merge cositorita trebuie musai sa fie sudata in puncte
paul_p
QUOTE(bygy007 @ 14 Feb 2016, 23:08)
vrei neaparat sa o pui ? parerea mea ca este inutila ,
*

Iar incepi? Ti-am mai explicat odata treaba cu sigurantele.
Da, stiu, inginerii si mai ales cei proiectanti sunt niste idioti, care pun piese in plus. Noroc cu cei ca tine care-i demasca...

PS: goaspy, nu te lua dupa bygy si pune siguranta aceea, daca nu vrei sa apari la stirile de la ora 5 cu masina in flacari.
goaspy
Am gasit astea doua, pe care sa o montez?

[attachmentid=1628023413]

UPDATE: nu am mai avut timp de facut teste cu diverse sigurante termice asa ca am pus o rezistenta gmv de 0.43 folosita si treapta I merge ok. Din pacate nici pe asta nu am vazut ce caracteristici are siguranta.

Intrebarea ramane deschisa, dar nu mai arde smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.