Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1300 din 78 cu atestat istoric
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
milano
Vând Dacia 1300, fabricata in 1978, vehicul istoric(scutit de taxe si impozite) mentionat in cartea de identitate. Acte la zi. Masina are revizie generală cu toate consumabilele schimbate, toate anvelopele noi, ITP. si asigurare valabila. Motorul si interiorul in stare foarte buna ,vopseaua necesita o retusare.
Sunt proprietar in acte.

Pret 1450Euro

Zona Lugoj/Timis

Mai multe detalii la telefon. 0729179038

Pretul usor negociabil.
tunderbird
QUOTE(milano @ 1 Mar 2016, 22:09)
Vând Dacia 1300, fabricata in 1978, vehicul istoric(scutit de taxe si impozite)...Motorul si interiorul impecabil, vopseaua necesita o retusare.
Sunt proprietar in acte.

Pret 1450Euro


In procedura de atestare exista un anumit grad de indulgenta si toleranta tocmai pentru a se oferi o motivare suficienta pentru salvarea cat mai multor masini cu potential istoric.
Masina aceea nu arata rau, dar folosirea cuvantului " impecabil" in descrierea sa pentru vanzare, este de-a dreptul regretabila, cel putin pentru comisia tehnica a RCR care ar trebui ca pe viitor sa foloseasca in mod exclusiv criteriul "impecabil" pentru atestarea daciilor.
Nu de alta, dar prea s-au invatat multi sa dea 100 euro pe o atestare dupa care sa scoata masina la vanzare saltand pretul cu 700-1000euro pentru simplul motiv ca este scutita de taxe si mentiunea trecuta in CIV ar transforma-o de la sine intr-una impecabila!
M.C.
Masina a fost revopsita total,sau numai masca fata?
Iar pentru ,, impecabil '',da un ochi si fa o comparatie cu masinile din anunturile lui marius1978.
milano
Am scris ca interiorul si zona motorului este impecabil, pentru mine. Daca credeti ca cuvantul impecabil este exagerat , pot sa il schimb.
Nu cer pentru masina asta 1450 de Euro petru ca are atestatul, cer bani astea pentru ca eu am cumparat masina in toamna cu 1200 de Euro si nu avea atestatul. Acum am nevoie de bani pentru un alt project si de aceea o vand. Altfel as tine masina pentru ca sunt tot mai rare, mai ales in starea asta.
bucatzel
QUOTE(milano @ 2 Mar 2016, 14:05)
Am scris ca interiorul si zona motorului este impecabil, pentru mine. Daca credeti ca  cuvantul impecabil este exagerat , pot sa il schimb.
*


Nu-s eu cine stie ce pretentios, dar e ditai crapatura pe linia de cusatura de la scaunul soferului. E ok, e normal avand in vadere varsta si materialul, dar totusi, cuvantul impecabil implica inclusiv lipsa acestor defecte. Asta daca e sa fim scrofulosi pana la capat.

In rest, draguta jucareaua, spor la vanzare.
tunderbird
QUOTE(bucatzel @ 2 Mar 2016, 14:13)
... Asta daca e sa fim scrofulosi pana la capat.


Nu este prima data cand la atestare se trec cu vederea defecte de genul asta, urmand ca dupa 2-3 luni masina atestata sa apara la vanzare, fara nicio remediere dar cu un pomelnic de laude nereale... de pret ce sa mai vorbim?

Din punctul meu de vedere, trebuie ridicat nivelul de exigenta... cel putin in ceea ce priveste atestarea Dacia clasic... si poate ca o schimbare de legislatie care sa nu dea voie revanzarea intr-un interval de timp mai mic de 5-3 ani, i-ar convinge pe asa zisii razgandaci intre diverse "proiecte" sa se gandeasca ca pasiunea pentru vehiculele istorice primeaza.
bucatzel
QUOTE(tunderbird @ 2 Mar 2016, 14:27)
Din punctul meu de vedere, trebuie ridicat nivelul de exigenta... cel putin in ceea ce priveste atestarea Dacia clasic...
*



Un topic la bursa sigur nu-i locul unde sa se poarte discutia asta, dar daca vrei sa deschizi un topic la oldtimers, iti pot zice de ce nu-s de acord.
milano
Masina a fost vopsita in totalitate acum 4 sau 5 ani. Nu are gauri de rugina si a fost antifonata.
mstaniloiu
succes la vanzare, masina nu este rea, eu zic sa nu mai postam offtopic ... alte masini costa dublu ... si nu au atestat ... si nu stim nici alea cum au fost vopsite ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.