Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Arbore cu came
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Bogdan Robert
Vă salut.Îmi puteți da câteva informații în legătură cu acest arbore cu came?
DJ-55-AMC
Din ce vad eu, e posibil sa fie vreo axa modificata. E a ta?
Bogdan Robert
Da.

15 Mar 2016, 20:42:
Alte fotografii.
DJ-55-AMC
Punctele alea de rugina asa trebuie sa fie pe acolo? L-ai ținut în ploaie?
Bogdan Robert
Am curățat rugina cât de mult s-a putut,o să mai insist.Arborele a stat foarte mulți ani pe un raft.
Black%Snake
in locu incercuit de mine ar trebui sa aibe un numar stantat, in poze nu se vede. sa te uiti tu daca scrie ceva. Axa nu pare sa fie de dacie normala, are camele mult mai late si alte grade. Seamana cu una de R5 alpine sau poate fi de r18.... sunt multe posibilitati.
Bogdan Robert
Nu este niciun număr ștanțat acolo,este ștanțat nr. 270,exact ca pe axa normală de Dacia .
Black%Snake
QUOTE(Bogdan Robert @ 16 Mar 2016, 14:26)
Nu este niciun număr ștanțat acolo,este ștanțat nr. 270,exact ca pe axa normală de Dacia .
*



pai ia o axa normala de dacie si pune-le una langa alta si le compari, daca sunt identice ai rezolvat iar daca nu atunci asta e de alt model.
payty
camele late au aparut la axele mai noi cand la uzina si-au dat seama ca se uzeaza cam repede tachetii.


profilul camei mi se pare cel standard, doar pare a fi luat un pic din spatele camei, pt o ridicare mai mare.

Verificarea se poate face usor cu un subler.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.