Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pelicanul
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2
4x4
Asa pun volksvaginarii
bucatzel
QUOTE(tatabobu @ 26 May 2016, 17:25)
WOB? De la ce vrea sa vina?
*


Io mai stiam si de WOlksvagen Beetle

Ov-ule, daca tot e alba, pune-i si tu 967 FFF
iustin_uap
Asa cum a zis si cineva mai sus, WOB vine de la Wolfsburg, orasul de origine al marcii. O sa gasiti pe toate modele de Volkswagenuri numarul ala, nu numai pe Beetle.

On topic: Eu zic sa nu puneti TOV la toate, ii furati Tovarasei din personalitate.
bucatzel
QUOTE(bucatzel @ 26 May 2016, 18:25)
WOlksvagen
*




QUOTE(iustin_uap @ 27 May 2016, 09:19)
Volkswagenuri
*



Ok, ok, numa' sa nu ma parati la profa de germana.
ydaniel
b 16 foy!
sobolan
QUOTE(jgr1001 @ 26 May 2016, 16:35)
Sau poti sa pui la nesimtire un MBZ, BMW, WOB....doar de dragul de a fura combinatile altora  laugh.gif
*



sa nu uitam de BOS , MAF , etc.... eu zic sa iei numerele la rand,adica daca ai 01TOV pe una ia 02TOV la ailalta si tot asa pana la 99TOV biggrin.gif
Daciotul_98
Eu zic sa pui b 99 GBI sau rvi ( renault vehicul istoric)
Ov
ph34r.gif

unu'n fata si-altu'n spate
bucatzel
MAC vine de la MACarena? 04.gif

Ov
vine de la ratusca:
Maniak22
Chiar antipatizam culoarea asta inainte sa o vad la tine dar acum chiar imi place. Bineinteles vazusem doar pe masini matuite si vai de ele. Vroiam sa te intreb asa la prima vedere ce ai vazut si pe la intalnire... care sunt principalele diferente intre R12 break si D1300 break ? Am vazut chederul cromat de la al treilea rand de geamuri laterale, mocheta interiorului de portbagaj...etc
P.S. Cand ii faci la Ratusca topic ? Astept cu nerabdare ca este mai altceva decat o berlina
Ov
intre dacia 1300 break si renault 12 L nu e nicio diferenta. Masina lui horatiu este un TS, adica cel mai dotat model, de acolo si ornamentele in plus si interiorul diferit
Billancourt
Combinatii potrivite pentru numarul de inmatriculare al pelicanului ar mai fi, dupa parerea mea, GAL cu referire la stramosii francezilor, galii. "Pelicanul galic". I-ai putea face si o emblema asemanatoare cocoslui galic, inlocuind evident pasarea. wink.gif Si FRA, de la Franta.
marius1978
Pun niste poze cu un ren. 15 al unui prieten, ca merge 15 langa 16.
oldtimercraiova
Frumos!
sobolan
QUOTE(marius1978 @ 20 Jun 2016, 17:42)
ren. 15
*



piesa adevarata,jos palaria !!! up.gif
ydaniel
Frumos 15'le!
Care e povestea lui?
marius1978
A fost adusa din Italia, a fost a unui domn mai in varsta. In mare parte e la vopsea originala.
Ov
E superba. M-am milogit de proprietar la Brasov s-o vanda, dar nu e chip smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.