Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] RENAULT MEGANE SEDAN 1,6 16V 113CP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
shyck
Versiune: Privilège 2003 noiembrie
Motorizare: 1,6 16 V 113 CP
4 jante din aluminiu 16'' pentru vara + 4 jante de tabla pentru iarna
Cauciuri de vara aproape noi
A.B.S. cu repartitor electronic de franare E.B.V.+ A.F.U. (Asistenta la Franarea de Urgenta)
Aer conditionat cu reglaj automat
Airbag-uri frontale adaptabile pentru sofer si pasager
Airbag-uri laterale cap pentru locurile din fata si din spate
Airbag-uri laterale torace pentru locurile din fata
Bancheta spate rabatabila si fractionabila 1/3-2/3
Bare de protectie si oglinzi in ton cu caroseria
C.A.R. (Inchiderea automata a usilor, portbagajului si a trapei pentru carburant la demaraj)
Centura centrala spate in 3 puncte, cu limitator de efort
Centuri fata in 3 puncte, cu reglare pe inaltime si limitator de efort
Centuri laterale spate in 3 puncte si limitator de efort
Computer de bord cu 6 functii: distanta parcursa, viteza medie, autonomia de carburant, consum total/mediu/instantaneu
Directie asistata electric variabila
Faruri dublu optice reglabile pe inaltime cu ajutorul comenzii plasate pe tabloul de bord
Functia "Follow me home"
Geamuri electrice fata/spate
Geamuri si parbriz cu tenta
Imobilizator electronic codat
Inchidere centralizata si demaraj cu card
Oglinda retrovizoare interioara electrocrom
Oglinzi retrovizoare rabatabile electric, electrice si degivrante, asferica pe partea soferului
Proiectoare de ceata
Radio cu mono CD 4X15W RDS codat, cu afisaj separat, satelit de comanda pe volan
(Inclus este si un radio CD cu mp3 plus display - pentru cine vrea sa faca conversia la mp3)
Scaun sofer cu reglare lombara
Scaun sofer cu reglare pe inaltime
Semnal sonor pentru uitarea stingerii farurilor, centurii de siguranta, nivelul minim de carburant, alerte rosii
Senzor de lumina si de ploaie
Sistem Isofix de prindere a scaunului copil pentru locurile laterale spate
Tapiterie mixta material textil/piele
Tempomat si limitator de viteza
Tetiere fata reglabile pe inaltime
Torpedou (17 litri) iluminat si cu refrigerare
Volan imbracat in piele
Volan reglabil pe inaltime si in profunzime

Trapa electrica


Pe langa paketul de baza mai are in plus -

Spoiler fata original Renault Megane RS
Statie + subwoofer Blaupunkt
Difuzor bara spate
Evacuare Borla
Cozoroc ceasuri Megane 2.2
Triple spate Megane 2.2
Cruise Control

KM ~ 105.000 -reali, se pot verifica unde vreti si oricand

masina prezinta urme de uzura normale pentru varsta ei, primul si singurul propietar

Poze mai vechi aici si aici. Cine doreste ii pot trimite poze pe pm, mail.


pret 2799 NEGOCIABIL - taxa nu este platita - conform anaf este 381.92 euro

0740586153

29 Mar 2016, 12:48:
[attachmentid=1628028796]

29 Mar 2016, 13:52:
update, mulutmesc iDoctor pentru hint, 611.07 euro este taxa
shyck
update de pret si poze

2459

taxa este 400 euro in 2 luni
[attachmentid=1628041006] [attachmentid=1628041007] [attachmentid=1628041008] [attachmentid=1628041009] [attachmentid=1628041010] [attachmentid=1628041011] [attachmentid=1628041012] [attachmentid=1628041013]
shyck
up
shyck
Up
#Dino
105 mii km? Asa arata volanul la o masina cu 100 k????????
dadoshel
da, asa arata, al meu arata asa la mai putin
Misu C
La kilometri aia nu are voie sa arate asa un volan.
La mine, la 150k+ arata muult mai bine.

Plus, altceva cae ma nedumireste: volanul este ros ca la 250K+ iar schimbatorul este intact.

Ceva a fost schimbat..
shyck
Maciulia a fost schimbata la 60k pt ca arata ca volanul, asa ca nu e de km.

Si macar de ar fi o problema. Incalzeste pe cineva daca schimbam pielea si avea 300k?
Misu C
QUOTE(shyck @ 28 Aug 2016, 08:18)
Maciulia a fost schimbata la 60k pt ca arata ca volanul, asa ca nu e de km.

Si macar de ar fi o problema. Incalzeste pe cineva daca schimbam pielea si avea 300k?
*



E vorba sa spui tot adevarul despre masina pentru a fi luat drept un vanzator serios.
Sincer, la cate modificari are masina aia eu nu as cumpara din simplul motiv ca ai umblat prea mult in ea.

Eu, de exemplu, te intreb inainte sa-mi spui tot ce ai schimbat la ea.
Apoi ma uit la starea volanului, a schimbatorului, a pedalierului si a butonului geam sofer.
Daca cele 4 nu corespund ca si uzura si NU mi-ai spus ca ai schimbat vreun element atunci te banui de ascunderea unor fapte despre masina si adio incredere.
shyck
Lol...Cate modificari are? 1 bara 1 toba scimbata si un difuzor bara spate....plus 1 maciulie sau boxe interior astea ti se par multe, plus de asta am si poze pe forum cand am atins 70-80-90k, primul propietar etc...dar ma rog, cunoscatorii recunosc acelasi lucru mai sus...
Popama
Sper ca nu incalc vreo regula de postare ca ma bag si eu in conversatie, dar mi se pare complet nepotrivit sa acuzi vanzatorul ca ascunde kilometrajul masinii in conditiile in care e prezent pe forum de peste 10 ani si are topicuri deschise pe acelasi vehicul la ani distanta .
Dar mai ales pentru o problema arhicunoscuta si rediscutata si pe acest forum a deteriorarii volanului acoperit in piele.
Sunt exemplare care au fost inlocuite in anii de garantie chiar, deci nici macar 40 000km nu au tinut cum trebuia.

Eu am luat-o pe a mea la 85 000 si uzura e cam aceeasi pe volan, dar fiind negru nu se vede la fel decat de aproape.

De modificari te legi desi chiar tu erai interesat de o bara fata ca a lui acum cateva luni, iar boxele orignale la o masina din 2003 nu atrag pe nimeni. Sau poate evacuarea e suspecta cine stie.

Eu n-am habar de masini si de mecanica, dar daca imi spunea cineva acum 3 luni ca uzura de pe volanul din anunt e suspecta ziceam "pass" pe loc. Sperii inutil potentiali cumparatori mai nepriceputi.

Pe scurt lasa omul sa isi vand masina la un pret si asa avantajos si vezi cine ti-a vandut-o pe a ta cu volan nou.
argon
Tipul ala de volan nu se face asa de la km, ci de la calitatea pielii turcesti, stiu mai multe cazuri de volan nuanta aia schimbat pe garantie la 30.000, pentru ca arata varza, dar ce ne mai place sa ne bagam in seama....
Misu C
QUOTE(shyck @ 28 Aug 2016, 11:55)
Lol...Cate modificari are? 1 bara 1 toba scimbata si un difuzor bara spate....plus 1 maciulie sau boxe interior astea ti se par multe, plus de asta am si poze pe forum cand am atins 70-80-90k, primul propietar etc...dar ma rog, cunoscatorii recunosc acelasi lucru mai sus...
*




Ai inteles EXACT PE DOS!
Si tu si restul.

Nu am spus nicio secunda ca nu are Km reali masina.
Am spus ca s-au adus multe modificari fata de masina din fabrica, modificari facute in service "no name" si care (din punctul meu de vedere) scad valoarea masinii.
Modificari care nu au fost listate IN TOTALITATE in anunt. Atat! ce este asa de greu de inteles?
Din anuntul tau, urmatoarele modificari:
QUOTE
1. Spoiler fata original Renault Megane RS
2.Statie + subwoofer Blaupunkt
3.Difuzor bara spate
4.Evacuare Borla
5.Cozoroc ceasuri Megane 2.2
6.Triple spate Megane 2.2
7.Cruise Control

Plus inca ce ai "uitat" sa mentionezi si da amice vanzator: mi se par al dracului de multe modificari in sensul ca ai umblat in matzele si computerul masinii, ai desfacut jumate din ea si dracu stie cum le-ai pus.

In momentul in care NU SPUI IN TOTALITATE CE AI SCHIMBAT LA MASINA pot sa te suspectez ca poate "uiti" si alte modificari/schimbari? Pot!

asa ca, nu imi mai puneti cuvinte in gura, nu mai interpretati si nu mai insinuati.
Masina a fost 3/4 desfacuta si repusa la loc.
shyck
Nu, nu ai dreptate, a fost desfacuta 4/4 si numai cu clestele si ciocanul.

Asa ca dragi cititori cine vrea o masina batjocorita, facuta din 2 masini sudate ati gasit-o.

Trage bine, arata bine ce mai....e avion, nu mai gasiti ceva la fel

"Prietene" esti praf, mai ca praful de pe toba...

Rog un moderator sa stearga toate aberatiile de mai sus, inclusiv ale mele ce nu au legatura cu masina. Multumesc celor care stiu despre ce e vorba.

Cine e interesat de masina sa sune.

Intre timp masina a facut 107 k.
Misu C
Un vanzator onest care nu are nimic de ascuns NU vorbeste asa!
Niciodata!

Nu te-am jignit, nu te-am numit in niciun fel.

In loc sa-mi demoenstrezi ca nu este asa cum am spus eu mai sus, tu te apuci sa faci misto si sa ma jignesti.

Orice posibil cumparator putea sa-ti zica ca masina a fost prea mult desfacuta, tu ce faci? te apuci sa-l jignesti?

M-am, lamurit si cu tine si cu masina....spor la vanzare..

me out.

PS: Istoricul masinii https://www.reno.ro/index.php?act=Search&na...ult_type=topics
ursul_bipolar
Masina a avut problema cu fulia defazoare?
shyck
aveti PM
ursul_bipolar
Multumesc mult!
shyck
up
shyck
up
shyck
up
shyck
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.