Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: De la ce nivel incolo se accepta insultele?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
bucatzel
Amu' cativa ani, coforumistul tony-s a aterizat pe meleagurile daciaclubene. Si incet-incet, s-a dus totul naibii.

Ne-a incantat de-a lungul timpului cu tot felul de expresii de mare angajament:
"carnati poloneji" si "bozgori" pe topicul de fotbal
"m(ue)" pe topicuri politice
"nazisti" la adresa germanilor
"retard" la adresa lui Iohannis (cand am folosit acelasi cuvant la adresa lui, mi-am luat o prea-corecta pauza de pe forum, deci e clar ca nivelul de coforumisti e off-limits)
si mai nou "fufa/toapa" la adresa doamnei Iohannis
Norocul negrilor e ca e Obama presedinte, ca ma indoiesc ca scapau si aia, oricat de americani ar fi.
Ar mai fi multe alte expresii pe aceeasi tema, dar ar trebui sa-mi iau cateva zile de concediu ca sa le contabilizez pe toate, si chiar atata timp irosit n-are rost.

Nu m-as fi deranjat sa deschit topic pe tema lor daca era cate-o mentiune din cand in cand, dar fiecare din expresiile de mai sus a facut cariera pe forum, cred ca macar o data la doua postari iese media pe perioada de glorie a fiecarei expresii.

Niciuna din sanctiunile aplicate n-a avut vreun efect. Si asta include destule pauze prelungite, si-un mod-review de cateva luni bune. Sau ba, o urma de efect a fost. moderatorii de i-au troznit cate-o pauza au fost catalogati ca lipsiti de sange-n instalatie, care-i cenzureaza dreptul de exprimare. Explicatiile cum ca forumul asta nu-i tocmai tarlaua lu' tac-su, sa poata sa urle m(ue) la stele pana cand da in laringita i-au trecut pe langa ureche.

Asa ca doua intrebari am si eu.
1. Mai precis, pana la ce nivel de rudenie este interzisa folosirea de expresii pre cum cele citate mai sus?


2. In cazul userilor la care warn-urile serioase n-au absolut nici un efect, n-ar fi oare mai de bun simt sa le uram drum bun si sa le dotam conturile cu ban permanent? Zic si eu, ceilalti coforumisti n-au pacatuit cu nimic, sa fie nevoiti sa le tot citeasca emanatiile. Si nici mod-preview n-ar fi o idee, ca totusi, nici moderatorii nu-s cu ceva de vina.

Later edit:
Ioi, era s-o uit pe aia de top, ca ne incadram toti in ea: "romanasi-cretinasi"
Marty
QUOTE(bucatzel @ 8 Apr 2016, 16:23)
Ne-a incantat de-a lungul timpului cu tot felul de expresii de mare angajament:
"carnati poloneji", "bozgori", "neica nimeni", "a dat golul vietii" si "mare diferenta fata de" pe topicul de fotbal
*

Am completat.

P.S.: Lasati jucarica-n pace, e fun! biggrin.gif
bucatzel
Marty, fun o fi fost o vreme, dar cand e liber, nu exista topic pe care sa nu-l umple de namol, si sa se deraieze toata discutia spre ce frustrare are in luna aia.

O fi permisa ceva deraiere spre off-topic la cafenea, dar pune-te sa vezi in cate topicuri i-o dat inainte cu aberatiile lui referitoare la vestimentatia doamnei Iohannis, si cu cata gratie o ignorat fix raspunsurile de doamne-ajuta, cu poze si explicatii ca de ce vorbeste prostii ( doar pe tema aia, nu risc sa extrapolez ).
Marty
Eu tot sint convins ca omu' e cel mai tare troll ever si ca ride de se sparge-n spatele monitorului. smile.gif
Han Solo
si pe mine ma bantuie gandul asta...

daca e asa, avem de invatat worship.gif
b76bgaarh
QUOTE(bucatzel @ 8 Apr 2016, 16:40)
doamnei Iohannis,
*



strict la fazele alea nu prea e doamna, la cat a dat cu mucii in protocol.

ps. si cat de ruda iti este tanti?
miki
Daca e asa.... lasati-l sa rada in oglinda nu pe seama oamenilor d-aici
b76bgaarh
QUOTE(miki @ 8 Apr 2016, 17:14)
oamenilor d-aici
*


esti neam de polonez?
bucatzel
QUOTE(b76bgaarh @ 8 Apr 2016, 17:13)
ps. si cat de ruda iti este tanti?
*


iavol, iavol, nu suntem rude.

O predat in liceul de l-am terminat, si o facut engleza cu jumatate din colegii mei de clasa. Daca aia au terminat liceul stiind suficienta engleza cat sa plece in tara favorita a lui toni, fara s-o injure in 4 ani, si banui ca stiti si voi cat de usor poate fi injurat un profesor cand nu-i de fata, banui ca si-o facut treaba cum trebuie.

Dar no, dupa cum pui problema, sa inteleg ca daca doamna nu s-a imbracat in concordanta cu asteptarile tale gata, e ok s-o porcaiasca tonies?
miki
semnatura ce-ti indica?
b76bgaarh
QUOTE(bucatzel @ 8 Apr 2016, 17:26)
nu s-a imbracat in concordanta cu asteptarile tale gata, e ok s-o porcaiasca tonies?
*


aici gresesti.

din punctul meu de vedere, tanti johanis poate sa poarte si mini. din punctul de vedere al unei vizite oficiale a sotiei presedinteleui la biserica sf mormant, trebuie sa se imbrace conform uzantelor.

ea a ales/a fost sfatuita sa se imbrace ca o fufa.
DragosP
Numai mie mi se pare aiurea acest topic?
radian
Acum eu sunt mai ateu de felul meu, dar daca tot o dai cu protocolul pana-n panzele albe n-ar fi mai corect sa scrii Biserica Sfantului Mormant?
b76bgaarh
nope.
DragosP
Merge "biserica". Dar nu se împiedică el în majuscule...
miki
QUOTE(b76bgaarh @ 8 Apr 2016, 18:30)
aici gresesti.

unei vizite oficiale a sotiei presedinteleui la biserica sf mormant, trebuie sa se imbrace conform uzantelor.

ea a ales/a fost sfatuita sa se imbrace ca o fufa.
*




Ai cumva o sursa ceva cu ajutorul careia sa vedem si noi care-s uzantele?
b76bgaarh
sunt scrise la intrarea fiecarui lacas de cult.
gabize
Ia fă un pelerinaj în august, la 40 de grade, pe la mănăstirile bucovinene. Nu spun că umblă femeile dezmățate, dar turiștii se deosebesc flagrant de practicanți. Uzanțele, acolo unde turismul contribuie esențial la venituri, sunt puțin mai permisive.
b76bgaarh
stai sa ajung presedinte, ma duc in slapi si maiou.
gabize
Doar dacă devii președinte-n Arad.
tatabobu
Cantitatea de rahat aruncata de tonies in total o depaseste pe departe (ca sa folosesc una din expresiile-i favorite) pe cea aruncata de kum. Diferenta e de destinatar: unu'arunca direct in ventilator, si face stropi pe toata lumea, pe cand celalalt arunca cu tinta. Unu'nu mai are voie pe forum, celalalt poate abera oriunde.
M-am intrebat si eu daca-i troll-ul perfect. Nu merge, e mult prea mult de munca pentru asa ceva. Tot ce scrie ii vine natural. Raspunde prea repede, si e consistent in ce scrie. Faceti ce vreti, eu ii bag pumnul in gura alegand sa nu-l mai citesc, si sa-l trec la loc pe lista de ignore.
bion
Kum o da bucaztel la intors asa o tura doua si dpa aia `ept in tony o infige dar cica fu cu dezbatere publica. radmasa.gif Fata de altii tony in toate aberatiile lui pare simpatic.Decat deontologi obtuzi si fel de fel de fitosi preferabil romanasul clujean.
miki
QUOTE(b76bgaarh @ 8 Apr 2016, 18:50)
sunt scrise la intrarea fiecarui lacas de cult.
*



Unde?
Scrie de lungimea fustei?
Scrie de lungimea pantalonilor?

Recunosc ca nu pre intru in asemenea asezaminte, dar si in alea in care am intrat n-am vazut nimic scris.
Si doi la mina... O poza sau un citat cu ceeace scrie la inrtarea in biserica aia de care tot zici...?
ca poate la fiecare biserica sa scrie altceva....
ady77
QUOTE(gabize @ 8 Apr 2016, 18:54)
Ia fă un pelerinaj în august, la 40 de grade, pe la mănăstirile bucovinene. Nu spun că umblă femeile dezmățate, dar turiștii se deosebesc flagrant de practicanți. Uzanțele, acolo unde turismul contribuie esențial la venituri, sunt puțin mai permisive.
*


Ei lăsați ca sunt locuri unde ți se da fusta la întrare ca să te îmbraci corespunzător și nu, nu sunt pana deasupra genunchilor.
george_scala_2004
QUOTE(DragosP @ 8 Apr 2016, 17:37)
Numai mie mi se pare aiurea acest topic?
*




Propun sa se dezbata la Cafenea, un piculet mai sus, aici ramanand doar aria adminsitrativa! mad.gif
M.C.
Linc?
george_scala_2004
linc...
b76bgaarh
QUOTE(ady77 @ 8 Apr 2016, 19:04)
Ei lăsați ca sunt locuri unde ți se da fusta la întrare ca să te îmbraci corespunzător și nu, nu sunt pana deasupra genunchilor.
*


Plus ca fufa e catolică și la ei sunt interzise fustele deasupra genunchilor.

miki
Daciana catolica?
Fugi bre d-acilisea
Serje
Si care-s jignirile in toata lista asta? Sau is jigniri daca is doar intr-o parte? ponta&co o fost facuti in toate felurile, n-am vazut pe nimeni sa considere asta jignire. PuieMonta era alintare, nu? Inclusiv moderatorii foloseau in exces numele asta ....
Un moderator se oferea s-o consoleze pe Daciana(plus inca ceva, dar o sters) si pt ca l-am intrebat daca duce lipsa mi-am luat ban pe cine stie cati ani, dupa vreun an jumate mi l-o scos Liviu.
Voi sariti in grup pe el si il atacati non stop, unii chiar jigniri directe, altii mai asa cu manta ...
Aveti optiunea de ignore, nu pt asta ii bagata pe forumuri?
tony-s
Si eu am scris cam acelasi lucruri insa mi-a fost șters postul...in plus cate nu s-au mai scris si despre firea si nici un moderator n-a avut nici o problema...
b76bgaarh
Serje,ei au voie ca e deștepți și frumoși decât, și mai nou o spăla pe toapa de la cotroceni.
radian
QUOTE(ady77 @ 8 Apr 2016, 20:04)
Ei lăsați ca sunt locuri unde ți se da fusta la întrare ca să te îmbraci corespunzător...
*



Recunosc ca as merge in fiecare duminica la biserica doar sa te vad pe tine "imbracat corespunzator"...

QUOTE(b76bgaarh @ 8 Apr 2016, 21:46)
Plus ca fufa e catolică și la ei sunt interzise fustele deasupra genunchilor.
*



P-asta de unde dracu ai mai scos-o?
b76bgaarh
De la școală de duminică, radiane. Plus câteva ghiduri catolice de pelerinaj, nu nu e vorba de bibliotecă.
tony-s
Si in grecia ti se da fusta daca ești in pantaloni scurți iar fetele trebuie să-și acopere inclusiv umerii si bratele cu un fel de sal... asta la Meteora,la athos era mult mai strict - doar bărbații puteau merge cu o cerere speciala....noi am mers cu o nava care s-a apropiat pana la o anumită distanta de athos.
miki
QUOTE(Serje @ 8 Apr 2016, 21:52)
Si care-s jignirile in toata lista asta? Sau is jigniri daca is doar intr-o parte? ponta&co o fost facuti in toate felurile, n-am vazut pe nimeni sa considere asta jignire. PuieMonta era alintare, nu? Inclusiv moderatorii foloseau in exces numele asta ....

Voi sariti in grup pe el si il atacati non stop, unii chiar jigniri directe, altii mai asa cu manta ...
Aveti optiunea de ignore, nu pt asta ii bagata pe forumuri?
*



1. Ai dreptate, nu sint jigniri.Puie monta nu e membru al forumului asa ca "jignirea unui membru"nu se aplica
2. Oricum puie monta este intr-adevar un alint.. ca dealtfel si "carpa kgb-ista""
Sau mustacios infractor.

Vaaaai ce-am uitat. o adevarata jignire ar fi sa-l facem pe Vanghelie intelectual
b76bgaarh
Cârnații polonezi sunt?
radian
Mai nene, m-am plimbat prin Grecia, exclusiv in pantaloni scurti, ma rog, 3/4, nu ostentativ de scurti, dar nimeni nu mi-a oferit fusta...

Du-te mai cu scoala ta de duminica cu tot. Am umblat la "scoala de duminica" catolica ani de zile, si nu retin sa fi fost fie macar si vreo singura discutie in care popa sa le vorbeasca fetelor despre lungimea decenta a fustei. De la o fusta deasupra genunchilor si pana la una ostentativa care lasa vederii un sfert din buci e cale lunga.
b76bgaarh
A fost de mult, la tine, radiane.

radian
Asa-i mai, adu-ma la zi cu ce sa mai preda la "scoala de duminica".
Serje
QUOTE(miki @ 8 Apr 2016, 22:05)
Puie monta nu e membru al forumului asa ca "jignirea unui membru"nu se aplica

*



Si neamtu si sotia is membri Daciaclub?
miki
pai s-a lasat cu ban pt cineva care , de exemplu, l-a facut robocop pe Johannis?
tony-s
Eu am fost banat pt -" merkel,ieuro,ieuropa,bulgarika,romanika"..in condițiile in care chiar moderatorii folosesc cuvinte gen doo,romanika...in plus chiar nu știam ca merkel e user pe forum....si nu mai zic cate posturi mi-au fost șterse pt.ca am zis de ex.ca merkel are politici tampite....

In plus e o diferență intre robocop si cenzurat ponta...da' stiu extrem de inteligent - puie monta...
Serje
QUOTE(miki @ 8 Apr 2016, 22:22)
pai s-a lasat cu ban pt cineva care , de exemplu, l-a facut robocop pe Johannis?
*



Nu stiu, nu toti moderatorii se obosesc sa treaca sanctiunile.
Dar dupa initiatorul topicului si nu numai, ar fi jignire si ar trebui sanctionata, daca ii vb de Tony.
Acelasi initiator incalca regulamentul prin userul care il are, il jigneste in mod constant pe Tony si inca unul, desi teoretic moderatorii ar trebui sa fie exemple de comportament.
miki
nu ma prind cum incalca regulamentul?
ca are avatar gif?
DragosP
Probabil se refera la tz.
gabize
S-a "cafenizat" un topic la administrative și mi-e că mâine s-or da premii.
Cât despre cine, ce și cum e cu moderatorii și adminii, eu cu greu și târziu am învățat un lucru, după ce mi s-a tot spus de n ori: aici nu suntem în curtea școlii, ci pe proprietatea cuiva. Ne place sau nu, avem dreptul să stăm sau să plecăm, regulile nu le facem noi.
Serje
Si proprietarii o facut un regulament si au pus niste moderatori sa aiba grija sa fie respectat.
La fel cum politistii dau sanctiuni pentru nerespectarea regulilor iar in rest ar trebui sa fie un model de conduita, indiferent ca ii in timpul sau inafara programului, la fel moderatorii ar trebui sa aplice strict regulamentul, iar in rest sa fie model de comportament, chiar si inafara sectiunii unde is moderatori, daca nu ... seamana mai mult cu un militian, nu un politist.
bucatzel
QUOTE(b76bgaarh @ 8 Apr 2016, 20:55)
Serje,ei au voie ca e deștepți și frumoși decât, și mai nou o spăla pe toapa de la cotroceni.
*



Pentru propria ta informatie, la fel m-am enervat si cand Aphophis o dat inainte cu "fatatoare nationala" la adresa lu' Firea. Da el macar o priceput el ca poate-o sarit calul mai mult decat trebuie.

Sau am ratat eu ceva si intre timp o devenit ok sa insulti o femeie doar pentru ca nu-ti place ceva la ea?

Si din nou, faza asta e doar ultima faza, aia in care pare-se ca mi s-o umplut paharul de tot, mai citeste o data primul post, ca-i o lista intreaga de chestii care au contribuit mult mai serios la umplerea paharului aluia.

QUOTE(Serje @ 8 Apr 2016, 21:40)
Acelasi initiator incalca regulamentul prin userul care il are, il jigneste in mod constant pe Tony si inca unul, desi teoretic moderatorii ar trebui sa fie exemple de comportament.
*


Foarte personal, daca eu moderam la cafenea, tony ne parasea de pe vremea cand nu se mai oprea din a urla ca "bozgorii-s de vina" pentru orice. Si n-am vreo urma de sange maghiar prin familie, asa ca sigur nu ma simteam atacat direct, doar deranjat de nesimtirea lui.
Si avand in vedere ca de pe atunci tony pentru mine a devenit o nulitate, nu pot zice ca-mi mai uzez bunul simt pe el. Totusi, am binevoit sa-mi dau report cam la fiecare post in care i-am spus prea sincer parerea mea despre el. Ca am primit sau nu warn/ban de la Ake/Fratica/Liviu, o fost decizia lor, banui justificata si de expresiile folosite de mine, care sa fim seriosi, au fost muuuuuuult mai light decat alte vorbe schimbate pe forum. Cand mi-am pierdut calmul si n-o mai fost suficient de light, s-o intamplat sa fie AlexV mai aproape de butoane.

-----------------

Cat de toni, io nu cred ca ii troll. Nu pot sa spun nici sincer ceea ce cred, ca ar trebui sa depasesc cuvintele alea "finute" de care ziceam mai sus. Ma limitez sa afirm ca-i un frustrat care si-o gasit un public pe care-l amuza, si pentru majoritatea e win-win. El ca-si impacheteaza frustrarile cu fundite, ailalti ca rad cand vad ce poate sa debiteze.

Imi pare rau, da' eu nu pot sa ma impiedic la nesfarsire de ura aia in masa pe care-o improasca fara limita. Nu prea pot intelege cum de altii nu par deloc deranjati de aspectul asta.
AR-18-MOS
QUOTE(tony-s @ 8 Apr 2016, 22:01)
Si in grecia ti se da fusta daca ești in pantaloni scurți iar fetele trebuie să-și acopere inclusiv umerii si bratele cu un fel de sal... asta la Meteora,la athos era mult mai strict - doar bărbații puteau merge cu o cerere speciala....noi am mers cu o nava care s-a apropiat pana la o anumită distanta de athos.
*


QUOTE(radian @ 8 Apr 2016, 22:08)
Mai nene, m-am plimbat prin Grecia, exclusiv in pantaloni scurti, ma rog, 3/4, nu ostentativ de scurti, dar nimeni nu mi-a oferit fusta...
*


Ce activitati de concediu au unii. wacko.gif
La greci am fost decat cu șprițuri, cu bancuri, cu gagici. Și-alții merg să viziteze mistici. blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.