Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1310 4x4
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Ciurca
Buna ziua ! Astazi o sa va prezint proiectul meu facut personal sacrificand o Dacie Papuc (2002) si o Dacie 1310 (2004,1.6i)
Descriere Dacia 1310 : 2004 , Motor 1.4 classic carburatie cutie in 5 trepte de papuc , cardane , punte spate cu grup de papuc . Cuplarea la 4x4 se face manual , renuntand la pompa de vacum care imi facea mereu probleme la papuc . cool.gif cool.gifuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
sobolan
interesanta modificarea,ma intreb ce faci cu 4x4 la sosea de asfalt ! am si eu un papuc de asta prin ograda si cu 4x4 cuplat daca-i dau mai mult de 50km/h face urat rau grupul.....pentru offroad nu prea e ok iar pentru ca nu-i poti bloca diferentialele.....
Nu-ti atinge cardanul in plansee ?
Oricum,feicitari,ai depus multa munca,se vede ! Mai "lucreaza" putin la telescoapele spate,is prea lungi inaltatoarele si da jos flansa aia de cauciuc de sub arc,banuiesc ca sta sus de tot pe spate.....
Ciurca
Salut ! Nu bate nici un cardan in planse si masina sta chiar foarte bine . Pana am ajuns aici au fost multe masuratori si probe iar rezultatul a fost destul de bun pentru mine mai postez ceva poze ca dovada
user posted image
user posted image
Retroman
Felicitari ! Se vede ca ai depus ceva efort sa o aduci in stadiul asta. happy.gif
Dinu.sorin92
Salut. Sunt interesat cum ai facut dacia 4x4. Dacă vezi msj da un semn pe nr 0767551312. Stima
r3d
Felicitari!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.