Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Logan Prestige
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Speedy
Vand Dacia Logan, model Prestige, an 2007, 65 000km.

Masina a fost cumparata de la reprezentanta Autocobalcescu, eu fiind primul si unicul proprietar. Taxa de mediu este platita si nerecuperata.
Am circulat cu ea mai mult in primii 2 ani, dupa aceea am primit masina de serviciu, iar pe aceasta am folosit-o foarte rar, in concedii si drumuri in afara orasului.
Actele sunt la zi, ITP-ul expira in august 2017, dar RCA-ul va expira luna aceasta.
Masina a fost tinuta in garaj subteran pana anul acesta, prin urmare nu sunt probleme cu rugina.
Are si anvelope de iarna cu jante de tabla.

In 2013 s-a schimbat distributia la Dacoserv, impreuna cu lichid de frana, lichid de racire, pompa de apa, curea de accesorii, filtre si ulei.
Ultima revizie am facut-o in aprilie cand am schimbat, pe langa ulei si filtre, capetele de bara si placutele de frana (pentru prima data). Prin februarie a primit si o baterie noua Rombat. (cea originala era tot Rombat si a tinut aproape 9 ani)

La capitolul dotari nu prea sunt multe de zis smile.gif Are aer conditionat, geamuri electrice (fata-spate), volan si schimbator imbracate in piele (ecologica).

Motorul este varianta euro 4, 105 cp, cu acceleratia pe cablu, fara problemele aparute la modelele mai noi cu acceleratia "electronica".
Consumul este decent pentru un benzinar, in afara nu trece de 6% daca se merge legal, iar in oras variaza destul de mult in functie de trafic dar deobicei sta in jurul valorii de 9%.

Ca imbunatatiri pot sa spun ca i-am pus filtru de polen, radio CD Pioneer, difuzoare Alpine pe fata si o cotiera. La exterior are protectii la aripi si presuri de cauciuc, iar la bara din fata i-am montat o "buza" de Opel Astra.

Tehnic, masina este ca una noua, dar la aspect din pacate, are mici semne specifice traficului din Romania, intre care cea mai nasoala e o zgarietura pe aripa stanga fata, facuta cu cheia de un cetatean model.

Pretul este 3500 de euro

Per total eu zic ca este o masina buna, pe care am ingrijit-o cat am putut de bine si care nu va cere bani o perioada buna, in afara de consumabile, evident.

Masina se poate vedea in Bucuresti zona Dristor sau Trafic Greu-13 Septembrie.
Mai multe detalii aici sau la telefon 0732 002 628

[attachmentid=1628033357] [attachmentid=1628033358] [attachmentid=1628033359] [attachmentid=1628033360] [attachmentid=1628033362]
Speedy
Am uitat de:

Oglinzi electrice si incalzite
Scaun sofer cu reglaj lombar
Chedere suplimentare usi
Cheder capota
Speedy
up.gif
nastrut
Salutare!

Sunt interesat de masina. Te rog sa imi transmiti ultimul pret pe privat. In cazul in care sunt de acord cu pretul, esti de acord cu o verificare in service? Esti de acord ca inainte de achizitie sa ii faci la R.A.R certificatul de autenticitate (pe care il voi plati eu) ?

Mersi frumos!
MyKe89
radmasa.gif
Speedy
Avem asigurare noua.
Speedy
Se poate inchide. Multumesc!
Speedy
Intre timp masina a ajuns la 74000 km ca urmare a concediului din vara, plus ceva fâțâială prin oraș.
Prin urmare pretul scade la 3000 de euro, sau 3200 pentru cine vrea sa negocieze. smile.gif
Masina merge in continuare foarte bine.
Speedy
Se poate inchide.
Multumesc!
bassfreak
Masina a ajuns la mine, o sa am grija de ea in continuare wub.gif . Mulțumesc.
Speedy
Sa te bucuri de ea si poate ii faci un jurnal de bord, ca eu n-am fost in stare tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.