Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
RatiuAndrei
Buna ziua

Am o problema la Dacia 1300 din '81,am reglat avansul cum trebuie si tot arunca in carburator,daca tin mana deasupra carburatorului in timp ce motorul merge,mi se uda de la benzina aruncata si cand turez motorul scoate un sunet foarte urat,un fel de parait din carburator,si arunca mai multa benzina,care ar putea fi problema?

Multumesc
Black%Snake
de unde sti ca i-ai reglat avansul bine? smile.gif
RatiuAndrei
Este reglat cu o lampa speciala pentru avans,aceea cu becul care trebuie sa se aprinda exact cand semnul de pe coroana ajunge aproximativ la mijlocut gaurii din carcasa cutiei,altfel spus,da lumina cand da scanteie tongue.gif Eu presupun ca am facut o treaba buna,mai astept sfaturi smile.gif
dstdan
E subtire si empiric ce ai spus, facut...ia-o de la capat cu reglatul, nivelul, jigloarelr, diuza, etanseitatea carburatorului pe galerie..sunt multe. Mecanica si sfaturi pe site sau facebuci nu prea merge. E ca atunci cant te tratezi tu, operezi direct fara medic, doar online! biggrin.gif Sfaturi??? cam astea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.