Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia double cab 1.9
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
IL03YZP
Salutare tuturor.De curând sunt posesorul unei dacii double cab diesel tracțiune fața .Este din 2006 si are 115000 km.Masina nu prea a fost "muncită"arătând si funcționând foarte bine.In drum spre casă pe A1 după ce am i-am dat talpa să văd cum si cu cat poate să meargă,maxim 140km/h mi-sa rupt cablul de la kilometraj.Ajuns acasă am cumpărat cablu si am incercat să îl schimb dar fără succes. Poate mă ajută careva cu un sfat.Neavand de a face cu asemenea mașini și mai ales cu acest tip de motor,doresc câteva sfaturi despre întreținere.Ma interesează ce si cat ulei este nevoie pentru motor,antigel,filtre etc.
CrazyRussianHacker
Foarte frumoasa masina! Daca doriti sa optati pentru tuning va rog sa va adresati userului 4x4, un vechi tuner al acestor modele.
Pentru restul de intrebari tehnice asupra parametrilor de functionare si intretinere adresati-va ariei de modele Dacia.

Multi kmp fara probleme!
paraschivrazvan25
Ca si in cazul celorlalte modele de Dacia cred ca cel mai bun ulei ar fi Elf.

13 Aug 2016, 00:36:
Ca si in cazul celorlalte modele de Dacia cred ca cel mai bun ulei ar fi Elf. Cablul de km il poti schimba la un service autorizat.
IL03YZP
Nu cred că este cazul pentru tuning la o asemenea mașina.Urmeaza săptămâna viitoare o vizită la service pentru schimbul uleiului si filtrelor si eventual o verificare mai amănunțită a mașinii.
IL03YZP
Astăzi camioneta a avut parte de o mică revizie.Am schimbat uleiul elf 10 40,filtru aer, cablul de kilometraj,bucsa volan,placute si discuri de frână.Mai am de schimbat distribuția și antigelul.Masina merge neașteptate de bine,a re o ținută de drum foarte bună.Sunt foarte mulțumit .😆
IL03YZP
După o mică revizie urmată de o bine meritata baie,inafara de spălarea motorului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.