Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: socuri si vibratii puternice
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
aurel_iasi
[B] ohmy.gif de vreo 3 zile masina mea merge in socuri, de obicei la turatii normale de pe loc se opreste motorul(trebuie sa ambalez mai tare) si e total inconfortabil la condus, e ca si cum m-ar scutura cevfa!problema a aparut de cind cu frigul asta, cred, si am si "mesterit un pic pe lacarburatr, insa nu sunt sigur daca de acolo e problema, o fi poate de la cutie sau ambreiaj?
daca v-ati mai intalnit cu asa probleme, ajutati-ma!
p.s. : dau o bere!pe bune!
blink.gif
Dreamer
Ai verificat bujiile ? Arunca sambata o privre peste ele, curata-le regleaza distanta la 0,7 mm si revino cu un post ... sa ii dam de capat smile.gif
bogdan3l
Ai inchis clapeta de la filtrul de aer ?
argon
QUOTE(bogdan3l @ 26 Nov 2005, 17:34)
Ai inchis clapeta de la filtrul de aer ?
*




Trebuie neaparat inchisa?
Eu am inchis-o si merge nasol, asa ca o mai las deschisa(pana merge bine) si nu am nici o problema...trage mult mai bine decat inchisa

Iarna trecuta am uitat-o deschisa si a mers OK, prin februarie cand afara au fost cam -27 de grade mi-am dat seama ca e deschisa unsure.gif
bogdan3l
QUOTE(argon @ 26 Nov 2005, 18:50)
Trebuie neaparat inchisa?

*



Asa recomanda constructorul smile.gif
Maximilian100
...eu am avut vibratii din 3 motive:vezi dak elicea este intreaga(neaparat). Nu este clapeta de aer.(iar la performanta eu nu am simtit niciodata diferenta). Vezi bujiile. Verifica la carburator jiglerul de relanti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.