Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1310 - 1984
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
sobolan
Dacia 1310,an 1984,reconditionata.
Detin masina asta cam de un an si ,in mare ,cam ce am facut la ea :

motor 1400cc:
-set motor nou mahle
-pompa ulei noua Pulsor Dm
-arbore ST+ cuzineti noi
-pompa apa noua
-chiulasa revizuita complet(rectificata,simeringuri supape noi,pasuit supapele pe scaune)
-rampa culbutori noua de uzina
-tot ce e garnitura/simering noi
-kit distributie nou Sachs
-radiator mare de brasov ca nou
-traseu evacuare nou complet

Tren rulare :
-kit ambreiaj nou fi200 de uzina(placa+disc) si rulment de presiune URB
-planetare Glaenzer-Spicer(made by gkn)-astea le-am luat de pe o dacie din remat,am poze cu ele desfacute dupa ce le-am inlocuit vaselina,practic uzura in ele nu exista,is ca noi,garantez pe ele 300000km.
-timoneria noua/patina noua
-simeringuri noi la cutia de viteze
-pivoti noi optimal
-bielete directie noi topoloveni
-bielete antiruliu noi
-rulmenti fata +spate noi (koyo+URB)
-bucsi noi fartec peste tot inclusiv la tiranti
-amortizoare Bilstein(4)+bucsile din cap noi fartec
-arcuri spate noi de break cu o spira taiata si spliguite la capete
-anvelope noi Tigar 155/80

-Pompa de frana noua ASAM,sevo noua de uzina,cilindri receptori noi spate,etrieri revizuiti,ferodouri spate noi,placute noi.

Electrica:
-s-a revizuit electromotorul,are alternator de dacie de 50A revizuit complet,temporizator la stergatoare,linie audio Alpine,alarma Maat 675.

Caroseria:
Are aripile fata inlocuite cu altele bune...s-a sudat MIG /rutilic putin la capurile pragurilor,sub parbriz si la un suport de cric fata.E vopsita de mine,mai are mici greseli pe alocuri,vopseaua ei era matuita de soare si nu puteam s-o las asa....E antifonata bine pe sub ea.

Tot ce e dublura/pasaj a fost imbalsamat bine cu ceara anticoroziva auto de la Novol,in praguri are ulei,consumabilele sunt de calitate(filtru aer knecht,filtru ulei mann,ulei elf 15w40,ulei cutie valvoline 80w90).

Posibil sa-mi fi scapat anumite treburi,am jurnal de bord la restaurari,am scris p-acolo tot ce s-a facut la ea cu poze....
http://www.daciaclub.ro/-t291730.html

Masina e luata de mine de la unicul ei proprietar,e trecuta la fisc la mine,sta in garaj,NU ARE RUGINA,NU ASCUNDE NIMIC,E O MASINA DESTUL DE CORECTA dupa mintea mea,tot ce s-a facut la ea e facut de mine integral,acasa.
Acept orice fel de verificare de bun simt pe elevator,la sosea sau in service sau cum vreti voi.
Masina e circulabila.Are ITP valabil aproape inca doi ani.



POZE AICI :

https://postimg.org/gallery/360d0ipoi/

Pret 1800E usor-usor negociabil.

0740520667,ionut.
Posibil si unele variante auto......aveti numarul meu sau puteti sa-mi dati un mesaj.
Multumesc !
BoR
Foarte frumoasa "broscuta verde"!
Sper sa ajunga pe maini la fel de bune!
sobolan
mersi mult de apreciere.... smile.gif
dupa cum am scris si mai sus is multe ore de lucru la masina asta si multe repere inlocuite,nu-mi pare rau nici o clipa de ceea ce am facut sau de bani up.gif .....uitai ca si carburatorul e nou,carfil IRMA,gasit intr-un magazin,statut la raft de ani de zile.....
Daca reusesc s-o vand intentionez sa "completez" bugetul actual si sa-mi iau o rabla noua sau sa ma agat de alt proiect in care "protagonista" e o creatura mai valoroasa si mai celebra biggrin.gif ,voi vedea....fiecare cu pasarile lui,eu am un stol radmasa.gif

BTW: in poza 2 e cu roata pe o bordura,inlocuisem patina aia de la schimbator si "mi-am facut loc" ca sa intru sub ea.....scuzati camera,e de kko,telefon de calitate....
sobolan
up.....accept si unele variante auto......
sobolan
UP ! smile.gif
sobolan
UP sau posibil ca ajunge la Remat,iau un tichet ca imi iau o masina noua....
Daciotul_98
voucherul e 1444 euro....
sobolan
Stiam.....hai sa evitam ,va rog,off-topicul pe aici,avem jurnale de bord,mesagerie privata,telefoane etc......

Anunt valabil !
sobolan
valabil smile.gif ,posibil variante auto !
sobolan
up smile.gif

sobolan
Chiuloasa a fost restransa ieri ,facusem 480km ......ulei schimbat+filtru ulei ,am pus si o curea de transmisie noua Continental.......practic nu mai trebuie facut nimic la ea........benzina si talpa smile.gif
sobolan
up,masina circula zilnic..... smile.gif
sobolan
UP !!! smile.gif
sobolan
Valabil, masina circula zi de zi,mai am o saptamana asigurare apoi o bag la garaj smile.gif
Accept si unele variante auto.
sobolan
Valabil,pretul e negociabil ,accept unele si unele variante,pot da si diferenta,depinde ce si cum !!! smile.gif
sobolan
up !
sobolan
up..... smile.gif negociabil sau caut o masina mica de foiala prin oras.....
sobolan
pret negociabil smile.gif
sobolan
UP ! smile.gif neg.
sobolan
In urma unei interventii mai pe neasteptate masina a primit ulei nou+filtru ulei si a mai fost revizuita pe ici-colea.....merge brici !
VALABIL ! smile.gif
sobolan
Masina e impecabila,accept orice verificare de ordin tehnic,vine iarna si n-as plati chirie la garaje,e pacat s-o las asa,nu vrea nimeni o dacie ok oare ?

Pretul e negociabil,dau si un motor de 1300 din '80 -- bun/revizuit cu set nou ! pentru cei care vor s-o atesteze ca in rest e original tot....
sobolan
cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.