Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ati continuat reviziile dupa iesirea din garantie?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
alex
Sunt si eu curios cat de mult tineti la masina voastra si daca ati continuat planul reviziilor "obligatorii" dupa ce masina a iesit din garantie.
Valentine
eu cred ca o sa continui. mai mult de nevoie decat de voie biggrin.gif
MoneyTalks
Evident. Cu respectarea STRICTA a ceea ce scrie in cartea tehnica pentru a fi inlocuit la fiecare revizie (asta cu celelalte 2 masini, Oltcit si Cielo). Cu masina ce o am acum mai am cam 1 an jumate de garantie. Si voi face exact la fel.
cata
Eu am prins garantie doar pana la 50k km.Mi-a revenit placerea sa suport integral cea mai scumpa revizie, 60k, pe urma a fost mai usor. Nici nu m-am gandit insa sa nu respect intervalele stabilite.
Marty
Aia de 60 de mii cred ca mi-o fac eu singur, n-am chef sa ma cocoseze IPSO la cascaval.....
asarban
Mdaa!

Dar v-ati pus problema ca piesele schimbate in afara garantiei au garantie de18 luni de la data inlocuirii DOAR daca in tot acest timp va prezentati la revizii??
Gaby
Am facut revizia de 20K dupa iesirea din garantie pt. ca:

1. in caz ca o vand, am confirmarea intretinerii;

2. in cazul schimbarii unei piese, asa cum a zis Asarban, garantia curge numai daca se fac reviziile;

3. pretul unei revizii, post-garantie, este mai mic decat cel pt. garantie: 450k lei/7-800k lei, si la banii astia, merita o "cautare".
BBC
Intervalul reviziilor il respect, dar nu am mai calcat in service de la iesirea din garantie. Nu am nevoie de capete de bara schimbate cu ciocanul.

Din pacate trebuie sa le fac o vizita in curand (trebuie sa schimb cureaua de distributie).
Bobo
am votat ultima optiune..
AL
QUOTE
Mdaa!

Dar v-ati pus problema ca piesele schimbate in afara garantiei au garantie de18 luni de la data inlocuirii DOAR daca in tot acest timp va prezentati la revizii??


NU!...adica NU ESTE ASA!... sperii lumea!!!
asarban
Ce vorbesti mai?

Ia de vezi noile conditii de garantie!
bobo77
Un da categoric.
AR-18-MOS
Nu am iesit inca din garantie, dar cred ca o sa continui.
zanga
off:Si daca nu continui dupa iesirea din garantie iti stergi post-ul?

Da.
cristio_79
Da.
gabylzr
Am continuat binenteles , dar imi pare rau ca tot la servisul autorizat dacia , abia acum mai m-am desteptat si eu.
YRX
Reviziile le fac si dupa perioada de garantie (ca doar n-o sa tin uleiul 5 ani in motor), la intervalele normale, dar nu in service. M-am saturat de metodele si procedurile lor.
dr_mKe
Si eu procedez la fel. Reviziile se fac ca la carte dar la mecanic particular (acelasi de la service tongue.gif ) Mult mai convenabil financiar si mai ales ca si timp. Directia la fiecare 20 k, la service.
fost membru
Da respect programul reviziilor, numai ca de cand am iesit din garantie, am trecut la reviziile pe nou, adica diesel la 15k .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.