Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Steaua si Astra joaca in Europa
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Dacus_Malus
In acest topic sa vorbim despre parcursul European din acest an al echipelor Steaua Si Astra.
Azi e tragerea la sorti...
Ca stelist, mi-as dori ca din prima urna, Steaua sa primeasca o echipa gen Anderlecht sau Ajax. (Poti face si stadion plin, dar ai si sanse sa nu iei 5).
Din urnele 3 si 4....mi-as dori o echipa britanica - (Dundalk, Southampton).
Dat fiind "norocul" proverbial al Stelei in ultimul tim, cred ca va cadea cu Manchester UTD...
Pentru Astra e mai complicat, ei fiind in urna a4a...dar sumudica "sulămică" chiar e norocos...deci nu se stie.
Bafta oricum echipelor romanesti care joaca in Europa. (doar dinamo nu joaca).

PS: artistii coregrafi dinamovistii pot lua in calcul sa faca coregrafii ptr. Astra, ca si asa sumudica e un fel de zeulet ptr. ei...

bion
Si daca ramaneai la fotbal iti curgea sange din nas? biggrin.gif
In rest e clar ,vor juca finala.
Dacus_Malus
Deci Astra a picat cu AS Roma, Austria Viena si Victoria Plzen.
Cu AS Roma e greu sa faci puncte, dar cu restul sunt sanse bune.

Steaua are meci foarte greu cu Villareal, aproape imposibil sa le ia puncte, dar are sanse cu restul - Osmanispor si Zurich.

Bafta echipelor noastre!
Dacus_Malus
asadar, saptamana asta e etapa a2a din cupa uefa.
Steaua si Astra nu au aratat bine in ultimele meciuri, ambele castigand la limita (si cu ajutor de penalty) meciuri cu echipe mai slab cotate - voluntary si Iasi.
Acum, Steaua joaca acasa cu Villareal si Astra joaca pe Olimpico cu AS Roma.
Nu putem avea nici o pretentie de la aceste meciuri....daca se va obtine macar 1 punct = miracol (sau asa a vrut Dumnezeu - becali dixit)
Oricum ar fi, multa bafta echipelor noastre.
corbex
Mult supces spre djvizia B spre C! Asa se va scapa de finantatorii de bine.
bion
Se poate inchide.
l@u
Daca 77 nu a scris nimic e de rau cu topicul!
Dacus_Malus
In sfarsit inca o seara "uefantastica"...
Victorii ptr. ambele echipe românești!
Astfel, am suit si in clasamentul coeficientilor, fiind acum pe locul 25(fata de locul 34, luna trecuta):
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/d.../ccoef2017.html

Sunt si sanse ptr. primavara europeana:
Steaua are nevoie de victorie la Villareal si se califica sigur, dar si cu un egal mai mare de 1-1 se califica.
Totusi sansele sunt mici...daca Villareal vrea sa se califice.
Astra are nevoie de victorie cu AS Roma (deja calificata) sau merge si cu un egal, in functie de rezultatul din celelalt meci.
Ambele echipe românești au sanse de calificare, dar Astra are sanse mai mari.
Multa bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.