Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] planetare GLAENZER Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
aurelian_mz_rt125
Vand planetare GLAENZER Dacia 1300 in stare perfecta . Au fost montate pe o dacia an '71.
Sunt modelul cu cruci cardanice cu gresoare. Au fost reconditionate in uzina dupa demontare si de atunci de prin anii 85-86 stau in cutii (de la celelalte care s-au montat pe masina ). Nu necesita nici o investitie , doar montare pe masina .
pretul 900 lei / 200 euro fix fara negocieri , eventual fac schimb cu interior complet pentru dacia 1300 69-71 in stare buna (fete usi, tapiterie plafon/custode , tapiterii scaune complete cu cotiera , bord + frana de mana de sub bord ; doar in stare buna fara rupturi crapaturi, etc)

[attachmentid=1628042012] [attachmentid=1628042013] [attachmentid=1628042014] [attachmentid=1628042015]


Au fost montate pe aceasta masinuta in fabrica

[attachmentid=1628042016]
aurelian_mz_rt125
up
aurelian_mz_rt125
valabile
[attachmentid=1628042541]
AlexV
Redeschis la cerere.
aurelian_mz_rt125
valabil
nota:
pentru ca s-a inteles ca ar fi fost reconditionate in Uzina Dacia Pitesti vin cu precizarea ca au fost reconditionate in Uzina de Reparatii Utilaj Petrolier din Moinesti , jud. Bacau .
Se pot folosi fara probleme si fara burdufele de la cruci ; la fel ca si cardanele auto care nu au burdufe de protectie. Nu spun ca nu e bine sa aiba burdufe.

pretul nu este negociabil . 900 lei sau 200 euro .
numai bine !
ydaniel
Ele original nu au avut gresoare la cruci,banuiesc ca s-au schimbat crucile cardanice.
aurelian_mz_rt125
da au fost schimbate si montate cruci cu gresoare.
aurelian_mz_rt125
salutare
va invit sa va dati cu parerea asupra pretului acestui set de planetare in stare foarte buna.
cam cat considerati ca ar fi valoarea corecta?
nu stiu , cred ca nu este un pret absurd pentru cine stie cat de rare sunt , atata timp cat un racord " laba de urs" se da lejer cu 250-300 lei , sau un set de capace OZN (nu noi) cu 600 lei (ZAY GROUP, sau o fi acelasi cu Cornel?)

astept opiniile voastre.
asa cum am scris si in anunt nu tin neaparat sa le vand , dar nu stirca sa stiu parerile voastre.
multumesc
tm21zay
QUOTE(aurelian_mz_rt125 @ 13 Oct 2016, 08:21)
salutare
va invit sa va dati cu parerea asupra pretului acestui set de planetare in stare foarte buna.
cam cat considerati ca ar fi valoarea corecta?
nu stiu , cred ca nu este un pret absurd pentru cine stie cat de rare sunt , atata timp cat un racord " laba de urs" se da lejer cu 250-300 lei , sau un set de capace OZN (nu noi) cu 600 lei (ZAY GROUP, sau o fi acelasi cu Cornel?)

astept opiniile voastre.
asa cum am scris si in anunt nu tin neaparat sa le vand , dar nu stirca sa stiu parerile voastre.
multumesc
*



Zay Group sunt eu.

Si da, am scos la vanzare si am si vandut un set de capace OZN impecabile cu 600 de lei.

Piesele rare si bune au pret.

Bafta la vanzare!
tpv
totul se rezuma la cumparatorul dispus sa plateasca suma ceruta !
aurelian_mz_rt125
doar pana luni inclusiv pret redus 700 lei. daca nu e nimeni interesat , revin la pretul anterior de 900 lei .
asta e ultimul up la anunt, o sa il las sa expire dupa .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.