Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mecanic Dacia 1310 Iasi
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vs66cia
Salut. Poate cineva sa imi recomande un mecanic bun in Iasi? Nu reusesc sa imi dau seama ce probleme am la cutia de viteze si imi este destul de greu sa o dau jos in fata blocului.

Orice ajutor este apreciat!
Multumesc!
dacia_gpg
Dar ce problema are cutia.Din ce an este, cate trepte are, etc
vs66cia
Cutia este 5+1, an 97, si am ceva probleme cand vreau sa bag in prima treapta. Am fost ieri la un service in pacurari (pe langa kaufland) si mi-a spus ca ar fi cumva placuta de cautare (posibil sa fie gresit ce am scris aici) si doua bucsi. Cumva nu ar fi nevoie sa dau cutia jos. Imi poti spune daca are vreo legatura cu problema mea?
dacia_gpg
Ca sa dai vina pe cutia de viteze , placuta limitatoare(impiedica intrarea accidentala in marche arriere cand dai din treapata 1 in 2)sa fie in stare perfecta, bucsile de bronz de la bieleta de schimbare al treptelor de viteze sa nu aiba joc si cele 2 tampoane aferente sa fie in stare buna(sa nu fie rupt vreunul).Dupa ce se vor schimba, se va observa daca mai persista fenomenul descris de tine mai sus.
vs66cia
Multumesc mult pentru explicatie!

Acum am predat masina la un tinichigiu dar voi reveni cu ceva detalii despre problemele legate de cutie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.