Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nos pe dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
geti
Am facut acest topic pentru a afla pana unde sunt dispusi niste impatimiti sa forteze limitele smile.gif popa.gif
pastrama
Si cam cum ai vrea tu sa pui NOS pe un amarat de motor???????????? huh.gif
paulp
Si optiunea cu NU, ca nu vreau sa ma vad la stirile de la ora 5 pe post de racheta intergalactica, arsa la lansare smile.gif, unde e?
driverx
Lasati-l, ca e cu pitici pe creier. Cum sa faca motor cu NOS pe Dacia...pai...motor de unica folosinta, ca sigur super aliajele Daciei se fac branza la temperaturile alea.

Dar voi votati, sa il faceti fericit pe om, ca vad ca nu se potoleste....
Vlad Georgescu
Mi se pare o timpenie NOS-ul pe Dacia.
Smudo
QUOTE(driverx @ 3 Dec 2005, 16:12)
Cum sa faca motor cu NOS pe Dacia...pai...motor de unica folosinta, ca sigur super aliajele Daciei se fac branza la temperaturile alea.
*



Sa mor de nu-i Marty de vina la faza asta, ca si el tot Gillette de unica folosinta conduce. Daca geti a vazut ca se poate la Marty, el de ce sa nu incerce pe bune? Io votez sa-i dati ban lu' Marty pentru masina inducatoare in eroare, (poet ce sint) ca incepe lumea sa-l creada. Geti, modifica poll-ul.
geti
Pentru cei care ma iau peste picior.Am facut acest sondaj nu pentru a ma hotara daca pun sau nu nos ci mai degraba sa aflu,_ma autocitez,
"Am facut acest topic pentru a afla pana unde sunt dispusi niste impatimiti sa forteze limitele".Deci fiind un sondaj nu ma vizeaza neaparat pe mine poate doar imi vizeaza intr-o oarecare masura curiozitatea.Nu am folosit pers 1 cand am spus impatimitii.Bineinteles,nu sunt absurd unele raspunsuri sunt argumente dar unele...
Ma abtin.Ce va face sa credeti ca vreau sa imi pun nos sau mai stiu eu ce.Cred ca am fost destul de clar in ceea ce priveste obiectivitatea acestui poll,adica raspunsuri pro respectiv contra si nu.Daca vreti si raspunsul meu bineinteles este NU.Tocmai datorita faptului ca sunt impotriva acestui sistem si am vazut ceva oameni poe aici care ar fi dispusi lucru ce ii pune in pericol si de ce nu si pe noi.Acum sunt la mijlocul castigarii unei lupte.Daca veti citi si sondajul veti vedea ca sunt si oameni dispusi.Lupta asta de mijloc se da intre cei care ma contrazic si ma iau peste picior si conceptia mea sau impotrivirea in a folosi asa ceva.Ca argument pentru cei care ma contrazic am sondajul care arata totusi ca sunt si oameni dispusi.iar ca argument pentru partea adversa adica cei dispusi avem ca argument comentariile celor care sunt impotriva acestui sistem.Va multumesc pentru intelegere
paulp
Pai daca n-ai pus si raspunsul: NU, pentru ca il consider o prostie, sa fi vazut acolo voturi wink.gif
paulp
Si inca ceva, cei mai multi din cei care voteaza DA, daca ii chemi sa faca o proba, iti spun ca asteapta alocatia ca nu mai au bani de benzina 243.gif, dar deocamdata doar se informeaza smile.gif
geti
QUOTE(paulp @ 3 Dec 2005, 19:11)
Si inca ceva, cei mai multi din cei care voteaza DA, daca ii chemi sa faca o proba, iti spun ca asteapta alocatia ca nu mai au bani de benzina 243.gif, dar deocamdata doar se informeaza smile.gif
*


Exista si varianta Nu si suna destul de convingator.Nu nu concep...Si cred ca ai dreptate cu alocatia tongue.gif
geti
Scuze nu am vazut sau nu am inteles varianta propusa care e, citez "Nu pentru ca il consider o prostie".La varianta asta nu m-am gandit dar daca as sti sa modific polul as face-o adaugand aceasta varianta,cu mare placere dar e bun si raspunsul "nu, nu concep" chiar daca e mai diplomatic. smile.gif
SJ-03-WEN
...poate m-am jucat eu prea mult NFS, dar mie chiar mi-ar place sa pot pune asa ceva pe masina mea...
jaf
Mama auzi tu nos pe Dacie radmasa.gif .. pai ai toate sansele sa faci boom boom sau sa plece rotile prima data si caroseria sa ramana putin in spate sau invers.. trebe calculata treaba asta serios tongue.gif
Smiley
Optiunea "E cea mai ieftina alternativa." mi se pare geniala.
argon
Prima optiune mi se pare cea mai tare...."decat cu alte modificari e mai sigur asa"

Ce e sigur? eventual e sigur ca o sa-ti distrugi motorul
Marius
Presupunand ca stiti cam ce face NOS-u' asta si stiind cu totii ce motoare sunt montate pe Dacia, cam cum vedeti voi (cei ce puteti sa va ganditi la asa ceva) o experienta de genu asta ? Pe bune, cam unde ar fi util, intre doua semafoare ? Cand ramai inzapezit ? Cam unde ?


icon_twisted.gif Daca ar fi fost vara as fi zis ca unii au stat prea mult in soare neprotejati...
... dar e iarna, cred c-au inghetat instalatiile... o fi de la NOS !?!


Later edit: am observat ca initiatorului acestui topic tocmai i s-a inchis un altul in care intreba ce face nos-ul. deci, nu-i de mirare ca nu stim cu ce se mananca da' vrem si noi.
Ake
Aha, good point
Topic Closed
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.