Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: rezervor D1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
catalin_I
SALUT

Am o intrebare?

De ceva timp imi intra apa in portbagaj sonda de la rezervor este functionabila dar garnitura dintre ea si rezervor nu face fata la apa ce se strange in portbagaj .Lucru pe care l-am rezolvat am cumparat rezervor nou iar apa nu mai intra in rezervor dar imi sta precum un lac in portbagaj.

Ce sa fac sa nu imi mai polua in portbagaj?Daca ati patit vreau sa stiu :wink: cum ati rezolvat-o :wink:
Marty
Catalin, in primul rind te inchizi in portbagaj cu o lanterna in mina si pui pe cineva sa ude cu furtunul. Dupa ce gasesti pe unde intra apa, iei o hotarire. Ori pui mina pe tubul de mastic, ori cumperi un nou cheder.
costi
Cataline cred ca esti primul pe Forum cu berlina plus piscina. reteta de baza este verificare cheder si stopuri. daca gasesti scurgeri folosesti cu incredere silicon sau alte masticuri (da un search). metoda de verificare: pui hirtie in portbagaj si stropesti cu incredere sau astepti o ploaie. asteptam berlinezii cu experienta.
catalin_I
"k" ma apuc de treaba icon_mrgreen.gif
blue_boy
dar de mine ce ziceti ca am 2 rezervoare pe masina? acum merg cu cel din spatele banchetei din spate, ca cel din portbagaj nu stiu sigur daca mai e bun, ca vechiul proprietar tot pe acesta l-a folosit! daca merg amandoua, cum e? merg juma de tara cu ele? laugh.gif
catalin_I
bravo tie mare sef dar exita o mica problema trebuie sa aicu ce le umple pe amindoua icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
costi
faci un imprumut la banca si ai de-un plin. Pai da-l jos pe-al original, spala-l, verifica-l si mergi pe el.
blue_boy
aici ai dreptate....banii ne cam mananca pe toti....mai ales cei care trebuiesc dati pe benzina, ca sa nu mai spun de cei dati pe piese.... :cry:
Slider
Blue_boy zici ca mergi cu alt rezervor? ce buson ai la rezervoru' ala?
vis-a-vis
Stie cineva, cumva daca se pot lega cele 2 rezervoare intr-un fel ca sa fie umplute doar printr-o singura gura de alimentare?
Backup2
" daca merg amandoua, cum e? merg juma de tara cu ele"


Mergi juma de tara cu unul singur..chiar mai mult de jumate..am reusit sa merg cu breakul(55 l) 760 de km cu un plin...asa ca ce sa fac cu 2? sa fac credit cand fac plinul??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.