Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Break `99 vs Nova `99
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
jaf
Chestia ii ca vreau tot dacie wub.gif.. dar parca de break, berlina in general 1310 m-am cam saturat.. vreau altceva dar nu foarte scump.. de solenza n-am $$ si decat o supernova harbuita si ieftina mai bine o nova mai intretinuta ma gandesc eu.. sau nu ? dar oricum merita sa-mi iau nova sau ii tot aceelasi drac si cu nova si cu break ? huh.gif .. daca puteti sa argumentati putin parerile voastre ar fi super ok.. nici eu nu stiu ce sa fac sad.gif
paulp
Din optiunile tale Nova 200%.
Daca nu cari marfa cu masina, si nu o folosesti pe post de caruta (ma refer ca masina de carat) Nova e peste break fara discutie.
Daca vrei sa cari saci de ciment, cartofi, scinduri, sau naiba mai stie ce, atunci Breakul e alegerea optima.

PS. Ca idee, vezi ca SYL isi vinde Nova GTi. wink.gif Merita.
RIon
am zis si eu de SYL!! eu chiar am fost in masina aia si stiu cum e ingrijita si cum merge...
OVIDIUS
In alta ordine de idei, daca ai 3000 euro, i-ati frumusel o Super Nova. Cutia si motorul Renault care sunt esentialul unei masini, fac banii fara drept de apel. Eu, afara de revizii, nu am avut nici o problema si fac acus 50.000 km. Daca gasesti si o Clima ingrijita, nu vei regreta...
RIon
QUOTE(OVIDIUS @ 5 Dec 2005, 16:15)
In alta ordine de idei, daca ai 3000 euro, i-ati frumusel o Super Nova. Cutia si motorul Renault care sunt esentialul unei masini, fac banii fara drept de apel. Eu, afara de revizii, nu am avut nici o problema si fac acus 50.000 km. Daca gasesti si o Clima ingrijita, nu vei regreta...
*




si mai ok!!! sincer... doar ca una buna e vreo 3500-3600
paulp
Cu 3000 nu gasesti o DSN buna, ci pocnitori wink.gif si sa nu-mi spui mie ca un set de DSN te costa cit unu de Nova wink.gif, iar la 3000 mai pune 6-700 pentru un set nou si niscai reparatii smile.gif
adumitrachy
Pastreaza brekul mai bine.Cand vei avea bani, iati o DSN.Pana atunci ia si pastreaza JAF-ul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.