Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caut cazare in Timisoara
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
rusugxg
As fi scris in topicul cu bucurestiul dar nu cred ca se leaga.
Problema este ca fica-mea (studenta in anul 1 la psihologie) se cere in Banat (am scapat-o la mare si a gasit un dragut de acolo). Nu se poate transfera decat cu plata la Tibiscus!
Am rugamintea de a-mi recomanda ceva cazari (garsoniera sau apartament cu o camera) pana in 210 EUR. Nu cunsc orasul decat in zona centrala, iar ca sa vin din Iasi e prea departe acum. Am gasit ceva pe net, respectiv
Vers 1
si
Vers 2

Multumesc ca ajutati un moldovean nacajit
bucatzel
Ambele de le-ai gasit is in zone ok, relativ centrale, dar o sa aiba ceva de mers pana la scoala. O garsoniera decenta ar trebui sa se gaseasca totusi si in jurul la 150/luna, dar in perioada asta minunata de inceput al anului universitar, mai greu...
marksman
Acu' e perioada preturilor umflate la chirii in Temesvar. Cum zice si bucatzel, zonele alea is ok, Dacia e cea mai departe de Tibiscus, Take Ionescu e relativ ok ca distanta.

As zice ca de pe Take Ionescu, functie de pozitie, face 20-30 de minute pe jos pana in Complex, unde e Tibiscus-ul, din Dacia face 50+.

In zona Complex ai strazile: Daliei, Miorita, Milcov, Delfinului, Aleea Sportivilor spre ex. Zona Lunei e ok, am un fost coleg de faculta caruia ii place Complexul, asa ca si-a luat acolo apartament, si zice ca-s si destule de inchiriat pe-acolo. Poti cauta si-n zona Spitalului Judetean, da' vezi ca is unele inspre Lidia sau Calea Girocului, si-s deja cam departe.
rue
Depinde și cât timp îi convine sa piardă pe la școală și pe drumul respectiv.
Dacă merge ca și noi la seminarii și pauze în care noi mergeam în cămin și după 2 ore mergeam iar la facultate. Zona sala olimpia spre stadion ar putea fi ok dar greu de luat dacă ești departe. Altfel studiază ce autobuze ajung ușor aproape de Tibiscus și cât fac spre zonele vizate dar de la chefuri la 3 dimineața vine cu taxi. Pânăîn Pestalozzi circula ceva expres și mai sunt tămâie pe la fabrica de bere. O sa întreb poate mâine o bătrână despre o camera cu baie la casa în zona zero. Ce amintiri de studentie...
sa nu fie doar un fum de la mare și sa facă schimbări mari degeaba!
Dacă ajungi în Timișoara sa o aduci iți acord consultanta la o bere în centru.
yoncv
QUOTE(rusugxg @ 20 Sep 2016, 17:11)
am scapat-o la mare si a gasit un dragut de acolo
*


QUOTE(rue @ 20 Sep 2016, 21:37)
sa nu fie doar un fum de la mare și sa facă schimbări mari degeaba!
*


Cunosc chiar personal un caz, care a oscilat intre Bucuresti si Timisoara. Poate nu e bine sa va luati dupa ea la primul impuls. Daca la iarna merge la schi si se indragosteste de unul din Cluj ce faci, o muti iar?
Markos
QUOTE(yoncv @ 20 Sep 2016, 23:10)
Daca la iarna merge la schi si se indragosteste de unul din Cluj
*


sau vreun austriac unsure.gif
volint
QUOTE(rue @ 20 Sep 2016, 20:37)

.... și mai sunt tămâie pe la fabrica de bere. O.......

*



La catindrala se gaseste drojdia? radmasa.gif
bucatzel
Cre' ca l-o invins autocorrectu', si tinta era sa scrie tramvai.
rusugxg
Multumesc de sfaturi. Va tin la curent.
AR-18-MOS
In cel mai rau caz, daca nu gasiti, exista camin privat (cu conditii mult mai bune) la 150Eur camera fix langa Tibiscus. Altfel, cam greu in perioada asta.
rusugxg
Multumesc. Ar fi interesant. Ai putea sa imi spui cum se cheama. pe harta am gasit doar EUROHOTEL si HotelCheckIn.
AR-18-MOS
user posted image
Cauta "Unita Turism Timisoara", ca al lor e.
rusugxg
Merci. Ne documentam...
bion
Bimbironzo ala unde locuieste sau tanara madmoazela tre sa-i rezolve si lui cazarea? blink.gif blush.gif
AR-18-MOS
QUOTE(bion @ 21 Sep 2016, 19:56)
*


Eu acum am vazut de ce se muta domnisoara la Timisoara. rolleyes.gif Chiar ma gandeam ca tocmai din Iasi fix la Tibiscus, unde aveam de gand sa-l inscriu pe Rampy, dau cateva examene de diferenta si-i trimit diploma, sa fac om din el.
Pai ii trebuie cazare, ca-n 3 luni dupa ce le trece, sa aibe unde sa stea. icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.