Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: oglinzii laterale dereglate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cdc
salutare as dori sa ma anunte si pe mine cineva care stie ceva despre oglinzile laterale da la dacie reglabile pt ca le-am desfacut si acum nu mai merg.

Multumesc
asarban
QUOTE


salutare as dori sa ma anunte si pe mine cineva care stie ceva despre oglinzile laterale da la dacie reglabile pt ca le-am desfacut si acum nu mai merg. 
Multumesc



Ai postat de doua ori pentru ca ti s-au dereglat ambele oglinzi sau din greseala?
cdc
din greseala dar ai dreptate ambele oglinzi sint dereglate.
bogdan_o
Sorry ca postez cam tarziu dar acum am vazut mesajul tau.

Depinde de care parte a oglinzi ai desfacut-o. Daca ai scos rotitele alea doua suprapuse din interior autunci e treaba simpla. Cand scoti rotitele alea 2 intai iese aia mica si pe urma aia mai mare. Vezi ca in momentul in care o scoti pe aia mare o sa vezi doua rotite dintate albe mici care sunt prinse pe doua tije metalice. S-ar putea sa fi sarit din tijele alea si din cauza asta sa nu mai mearga. Pe urma se poate sa se fi rupt caz in care nu prea ai ce face. Nu se lipesc si nici de cumparat nu gaseti. Iti spun eu cam am patit-o. Trebuie schimbata oglinda cu totul. S-ar mai putea ca surubul care starnge cele 2 rotite sa nu fie strans bine.

Mai exista o posibilitate. Daca oglinda se misca liber cand o atingi cu mana din exterior sau poti sa o dai peste cap doar impingand-o putin atunci e slabit surubul care fixeaza oglinda in exterior. Departeaza putin burduful acela dintre oglinda si plasticul de pe usa si daca te uti pe dedesubt o sa vezi un surub. Strange-l si o sa fii uimit de rezultat.

Eu sper ca am reusit sa te ajut. Altceva nu stiu ce ar mai putea fi. Tu doar ai desfacut oglinzile sau le-ai dat jos de pe masina?
cdc
Dacia Break AG 13 CDC :shock:
paulp
QUOTE


Dacia Break AG 13 CDC


Si :wink:



Intra la profil si scrie-ti datele. icon_twisted.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.