Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bataie CV
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Lucas36
Am o berlina din 1986.E cam vechiuta,dar a fost cat de cat intretinuta.I-am dat cutia de viteze de doua ori jos pana acum pentru niste probleme minore.De ceva timp a ineput sa se auda niste batai in zona rulmentilor diferentialului.Rulmentii nu i-am schimbat niciodata.Planetarele sunt noi,deci elimin din start aceasta posibilitate.Anul asta am facut cam 35000 de KM cu ea.Stie cineva daca rulmentii de la diferential ar fi cauza acestei batai?Vreau un sfat,o sugestie...Bafta
einstein1984
Da, schimba-i. Ce crezi tu ca putem face prin internet daca nu auzim/demontam cv? . Rulmentilor nu le place sa fie deranjati odata ce au fost montati (au nevoie de o prestrangere pentru a functiona corect). Daca rulmentii nu au functionat ca lumea e posibil sa se ai si o avarie a angrenajelor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.