Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bord CN nu se aeriseste
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
DROID MAN
Salut , am o problema la batrana dacie pe care nu reusesc sa o rezolv , anul trecut nu am avut problema cu caldura avand inca o aeroterma separat stateam la tricou , anul asta nu pot sa mai aerisesc nici caloriferul din bord si nici aeroterma respectiva nu se aeriseste , am schimbat si pompa de apa noua ca sa am debit bun , pe restul instalatiei nu e problema nu am aer , doar ca nu pot sa mai aerisesc cele 2 calorifere din interior , robinetul care deschide caldura functioneaza bn nu am teuri infundate dar nu vrea sa se aeriseasca ..ajutor !!! sad.gif
nikuniku
desfaci furtunu de la teu de aerisire si umpli pe acolo caloriferu apoi faci aerisirea normal cum se face ,cu palnie de aerisit pe la busonu de umplere radiator
DROID MAN
ce fel de palnie , de unde iau asa ceva ?
bashtalu
poti taia un pet de cola si ai obtinut o palnie

smile.gif
DROID MAN
dar de ce am problemele astea acum , am masina de 5 ani si e prima data cand nu reusesc sa aerisesc caloriferul din bord sad.gif(
Pasdan
Nu îți bolboroseste cumva în borcan?
DROID MAN
deloc , m-am gandit si la treaba asta nici apa nu mi se ridica peste limita si nici nu bolboroseste in vas , deci nu cred ca are nimic garnitura
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.