Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: restaurare Dacia 1300 77
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
Dorin11
Va salut!
Am deschis acest topic pentru a culege sfaturi si pentru a adresa cateva intrebari.
Este prima oara cand deschid un topic si sper ca toti utilizatorii sa respecte subiectul fara a devia, intrand in polemici care nu-si au rostul.
Am cumparat acest autoturism drag mie pentru a incerca sa-l aduc intr-o conditie optima astfel incat trecerea timpului sa nu lase urme.
Nu doresc sa vopsesc masina in totalitate deoarece masina are vopsea originala in afara de aripi fata si capota. Am cumparat masca plastic originala si vreau sa reconditionez doar aripile si capota.
Intrebarile sunt urmatoarele: Ce pot face pentru a prezerva cat mai bine acest automobil?
Care piese consumabile sunt cele mai importante? Acest autovehicul va parcurge un numar mic de km, plimbari rare de intretinere si vreau sa fac un stoc piese minim.
Sunt in cautare de un mecanic dibaci, flexibil, acel mecanic care lucreaza pentru altul ca si pentru el.
Vreau sa desfac masina surub cu surub si s-o pregatesc pentru hibernare asa ca va rog daca cunoasteti un astfel de mecanic trimiteti-mi va rog mesaj, totodata si un tinichigiu pentru a repara fata.
Orice sfat este binevenit, multumesc!
VlaD2803
Sunt in aceeasi situatie ca si colegul.
Am intrat in posesia unei masini asemenatoare, doar ca e din 1976 si este Rosie.
Am nevoie de cateva accesorii si nu prea stiu la cine sa apelez.
Cu stima,
Vlad
iustin_uap
La remat si la dezmembrari intr-o prima faza, apoi aici la Bursa, sau pe grupul de fb Bazar Dacia. Daca aveti noroc, s-ar putea sa mai gasiti cate ceva si pe la magazine.
sobolan
Am doua bune,radiate....de vanzare,de preferinta intregi ! pretul e negociabil,e clar !

https://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=306489&hl=
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.