Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] resetare calculator airbag
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
v Liviu
Resetare/stergere crash data din modulul airbag (stergere date accident) pentru automobile Renault sau Dacia.
In urma unui accident calculatorul airbag inregistreaza datele accidentului ("crash data" numai daca au sarit airbagurile). Martorul airbag din bord ramane aprins chiar daca au fost inlocuite airbagurile sarite cu unele noi - sistem nefunctional. Pentru ca sistemul airbag sa fie functional din nou trebuie sterse "crash data" inregistrate in modulul de airbag, astfel calculatorul si intreg sistemul fiind din nou 100% functional.
Procedura se poate realiza direct pe masina prin conectorul OBD2 pentru toate auto Renault sau Dacia dotate cu calculator airbag TEMIC sau CONTINENTAL.
Contact : Liviu
Telefon : 0734050313
Pret : 50 RON
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
bejandn
Buna Liviu.Am cumparat un Megane 2 break samsarit.Dupa cumparare am observat ca avea cuplele de pe interior de la centurile fata sarite si centurile spate carpacite(sigur au fost sarite si acestea si montate altele de la cine stie ce masina).Airbagurile le avea pe toate,dar nu aveam eroare in bord din cauza"ajustarilor"din clip.Am schimbat centurile spate si pretensionerele de pe interior fata dupa care cu clipul am dat configurare automata sasiu break si totul este ok.Intrebari...cum de cele 2 pretensionere fata dinspre interior nu au sarit si daca s-a inregistrtat sau nu crash in calculator.Mie in clip imi apar 25 de evenimente dar crash data zero.Multumesc
v Liviu
QUOTE(bejandn @ 6 Nov 2016, 13:09)
Buna Liviu.Am cumparat un Megane 2 break samsarit.Dupa cumparare am observat ca avea cuplele de pe interior de la centurile fata sarite si centurile spate carpacite(sigur au fost sarite si acestea si montate altele de la cine stie ce masina).Airbagurile le avea pe toate,dar nu aveam eroare in bord din cauza"ajustarilor"din clip.Am schimbat centurile spate si pretensionerele de pe interior fata dupa care cu clipul am dat configurare automata sasiu break si totul este ok.Intrebari...cum de cele 2 pretensionere fata dinspre interior nu au sarit si daca s-a inregistrtat sau nu crash in calculator.Mie in clip imi apar 25 de evenimente dar crash data zero.Multumesc
*


Salut. Cu siguranta crash data a fost sters deja, din cauza asta nu apare nimic. Airbag-uri schimbate si cu ajustari din clip adio erori in bord. Cam asta e treaba cu masinile samsarite...le fac de mantuiala (sa nu se vada la prima vedere) si sa functioneze...
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
einstein1984
Ideea e sa inlocuiesti calculatorul ca sa poti fi sigur ca va functiona la accidentul urmator. Garantezi tu ca dupa setrgere asta maid etecteaza ceva corect si deschide airbaguri la timp?
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
bejandn
Buna seara!La megane 2 break daca au sarit centurile trebuie sters crash data?Nu a sarit nici o perna,doar pretensionarile.Multumesc
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
UP
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
v Liviu
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.