Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Megane 2 1.6. Privilege
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
MrA
Vand Megane 2 1.6.V
Varianta echipare: Privilege
Pret: 4000 EURO ~ negociabil

Unic proprietar cu istoric complet din 2005 pana in prezent de service (factura achizitie dealer Renault, toate piesele inlocuite, revizii etc.).

Km rulare: 97.000 km
An productie: decembrie 2005
Motorizare: benzina, 110 CP

Senzori ploaie / lumina
Interior partial piele (volan, schimbator, scaune etc.)
Climatronic
Cauciucuri de vara Motrio + cauciucuri Michelen de iarna (rulate 15k fiecare)
2 Roti de rezerva (una cu janta de aluminiu si celalalta nou nouta janta otel).
Detalii complete despre dotari: http://www.autobook.ro/masini-noi/renault-...i-standard.html

Masina a fost intretinuta peste "medie".
Reviziile au fost facute in jurul a fiecare 8000 - 9000 km.

Urmatoarele au fost schimbate in 2015 & 2016 - numai in reprezentante/serviceuri autorizate cunoscute (inca in garantie o buna parte - am acte):
Kit accesorii, kit distributie, bascule stanga+dreapta, bucse integral, bielete antiruliu stanga+dreapta, pivoti integral,fulie defazoare, tampon hidroelastic,
baterie, 2 bobine, bielete directie, fulie alternator + electrovalva (rezolvat problema fuliei defazoare), lichid frana, completare freon si revizie instalatie AC + altele.
Discuri fata+spate schimbate acum 18k km.

Accept orice fel de test in service sau control auto.
Telefon: 0736620042

Taxa nu este platita. (undeva in jurul a 390 euro)

Poze (era tot ce am avut in laptop; voi completa cu unele mai relevante):

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
MrA
UP
dadoshel
Din pacate daca masina a fost facuta pentru Romania, taxa e de aproape 3 ori valoarea pe care o propuneti sad.gif
Va spun sigur, am o masina similar,a tocmai din cauza acestei taxe nu o vand, ajung sa iau pe ea contravaloarea unui tichet rabla....
Cypry Brasov
Masina este E3 deci taxa sare de 800 de euro...
MrA
QUOTE(Cypry Brasov @ 10 Nov 2016, 20:23)
Masina este E3 deci taxa sare de 800 de euro...
*




Posibil sa ai dreptate. Calculasem initial pe un calculator online aleatoriu.
Am recalculat cu unul actualizat 2016. (in jur de 1000 E)

Stiind ca nu "scap" momentan de taxa si efectul ei asupra vanzarii masinii sunt dispus sa supor pretul taxei deci undeva la 1000E.


Deci pretul final 3000 E (nu este negociabil).


Nu a avut nicio tamponare serioasa.
Cu cea mai mare sinceritate o consider una din cele mai intretinute masini avand in vedere anii.


p.s. tocmai a fost propus si aprobat de toate forurile decizionale proiectul de lege care elimina taxa de mediu. (octombrie 2016). Trebuie sa o aprobe si Iohannis si am scapat de taxa.
Chiar daca o respinge (exista dileme pe taxa radio-tv inclusa in proiect) si este retrimisa la vot iar, a doua oara cand se voteaza nu mai are dreptul sa o respinga.

Sunt multe articole recente care prezinta situatia actuala, printre care si:
articol taxa mediu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.