Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Modificari sandero 2
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Imbunatatiri - Dacia Sandero
bushman
Salut detin un sadero 2 cu motor de 0,9 si as avea cateva intrebari legate de potentiale modificari pe care as vrea sa le fac dupa cum urmeaza :

1.Vreau sa ai pun un scut metalic pentru ca din fabrica avenit cu unul de plastic, intrebarea este se potriveste cu unul de logan ? intrab aceasta deoarece mecanicul cu care ma forbit eu de la service ul dacia zicea ca teoretic se potrivesc sau are masina mea sistem de montare ce suporta si un scut de logan 1.

2. Ami plac barele acelea de pe stepway ce vin din fabrica parca se numesc longitudinale ,intrebarea ar fi se potrivesc pe mea ? as vrea sa le iau ori noi sau de la dezmembrari si din ce am vazut eu ar trebui sa ai dau doar cateva gauri prin plafon pentru sistemul de prindere .


torquemada
1.Poți, dar nu e indicat(greutate adițională, ranforsare într-un loc în care nu e nevoie - în caz de accident)

2.Poți monta, dar Sandero chel nu are ranforsările le plafon în care să prinzi șuruburile ce țin barele Stepway.
bushman
Salut multumesc pentru raspuns , al meu nu e chel e modelul laureat , presupun ca ar merge atunci partea cu barele ?
torquemada
Poze de pe sandero club bare_acoperis_portbagaj-t602p2.html

teaser vedere de ansamblu, vezi colturi stânga/dreapta fata
plafon detaliu stânga fața pe interior

bushman
Multumsc mult pentru poze, ami sunt foarte utile si acu msti uce ma asteapta in momentul cand o sa ma apuc de treaba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.