Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noul DUSTER 2017
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
rue
Nu se mai aude nimic de Duster 2017 anuntat cu 7 locuri, ceva mai maire, sper si cu mai multe optiuni.
Cea mai mare curiozitate va fi pretul din punctul meu de vedere.
A mai aparut vreo informatie?

user posted image
montañes
new generation, september 2017?

5 seats blink.gif

user posted image

http://pasionautomovil.blogspot.com.es/201...cia-duster.html

3 Dec 2016, 14:19:
Duster 7 seats...... ON GAME
¿Lodgy...................OFF GAME?
rue
Sandero stepway?
MoneyTalks
Preturi Dacia 2017 dar nu in ro. In ro banuiesc ca vor fi ceva mai mici
rue
Cred ca se refera la preturile modelului actual pentru ca NOUL Duster nu a fost inca prezentat oficial.
montañes
Is it a Duster?


215/60 R17

user posted image

user posted image

http://www.motor1.com/news/134096/renaul...py-photos/


Iszy
Next-gen Renault Captur
SnakeBiteTwo
Niște linii (puțin) probabile pentru viitorul Duster...
Toate modificarile imi apartin.
vladimir
Buna ziua,

Sunt in urmatoarea situatie si am rugamintea de a primi sfaturi smile.gif :
S-a dat ''startul" la "Rabla 2017". Din ce am inteles, inscrierile vor tine doar doua saptamani, datorita sumelor mai mici alocate (asa mi s-a spus de la un dealer, nu pot verifica informatia). Doresc sa predau la "fier vechi" Loganul din 2015 (Laureate, 1,4) si sa iau un Duster 1.5.DCI 4x4. Acesta ajunge la 17300 EUR in configuratia dorita de mine. Cu ce se scade, cu diverse "cadouri" din partea Dacia si a vanzatorului, se poate sa scada spre 15000 EUR.
Intrebare : merita sa ma "bag" la un imprumut pe 5 ani pentru ce am spus mai sus ? Ma gandesc ca daca ma tine 12-15 ani fara investitii majore...... ca Loganul....o masina slaba, dar care a tinut cu casa smile.gif
Nu am experienta second-hand-urilor, ma gandeam la un Ford Focus 1.6 motorina SH, dar imi e teama. Totusi nu pot ignora ce cineva imi spunea : Ce poate sa ti se strice la un second-hand, in cinci ani (cat ai rata la Duster) si sa te coste peste 10 000 EUR ?
Ca de fapt eu voi da , la final, peste 20 000 EUR pe Duster.
Nu mi am varsta de a cauta sa impresionez cu masina, vreau ceva sa tina cu casa si sa ma ajute in activitatile zilnice si de recreere. Merg foarte des la munte, zone gen Magura, iarna/vara, tot anul.

Multumesc si scuze pentru lunga prezentare smile.gif. O saptamana buna !

15 May 2017, 11:09:
Scuze , am gresit , Loganul e din 2005...nu 2015 cum am scris....nu e important dar ...

Apare noul Duster la anul macar ? Stie cineva cu ce motorizari ? Poate mai astept un an...
catroso
A ajuns in Bucuresti.

26 Nov 2017, 14:44:
Si inca o poza.
rue
QUOTE(vladimir @ 15 May 2017, 11:05)

  Intrebare : merita sa ma "bag" la un imprumut pe 5 ani pentru ce am spus mai sus ?  Ma gandesc ca daca ma tine 12-15 ani fara investitii majore...... ca Loganul....o masina slaba, dar care a tinut cu casa smile.gif
  Nu am experienta second-hand-urilor, ma gandeam la un Ford Focus 1.6 motorina SH, dar imi e teama. Totusi nu pot ignora ce cineva imi spunea : Ce poate sa ti se strice la un second-hand, in cinci ani (cat ai rata la Duster) si sa te coste peste 10 000 EUR ?


Deci, ai luat Duster sau SH?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.