Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Golf 2 1987
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Liviu-Florin
Vand Golf 2, stare buna de functionare, bucse inlocuite, schimbat recent ulei+filtre; distributie inlocuita
Masina are cauciucuri noi de iarna.
Nu se plateste taxa de inmatriculare la transferul de proprietate.
Pret 750 euro
tel 0746 546 305
MuciX
ce frumușăl e blush.gif
b06fcn
Daca e asa cum a parasit fabrica, de la anul se poate atesta si nu se mai plateste nici o taxa...arata chiar bine...
pishky
aprob pozitiv, arata super bine pt varsta lui.

edit, mucicse e cam de o seama cu noi golfu radmasa.gif
sobolan
fain.... up.gif
Liviu-Florin
700 euro masina asa cum e ea acum
600 euro fara cauciucurile noi(cu cauciucurile de vara cu care a fost masina)
MuciX
Poti da mai multe detalii despre "masina asa cum e ea acum"?
Stiu ca au probleme cu rugina pe podea, asta cum se prezinta? Motorul/cutia sunt ale ei? Numar kmp?
Liviu-Florin
Masina este echipata cu anvelope noi de iarna si cu aceste anvelope pretul este de 700 euro.
La 600 euro masina se vinde cu anvelopele cu care a fost echipata anterior.
Motorul si cutia sunt in stare foarte buna iar seriile sunt cele din acte.
ITP-ul e valabil pana in 2018.
Asigurarea e valabila pana in martie.
In IANUARIE 2017 masina poate fi atestata vehicul istoric si se transcrie pe noul proprietar.
Liviu-Florin
Peste 20 de zile masina poate fi atestata vehicul istoric.
Liviu-Florin
Valabil!
Liviu-Florin
650 euro
MuciX
Serios ma mananca degetele sa o iau, dar nu am unde sa o tin si deja am un fier pe cap care imi mananca zilele.
Imi amintesc modelul pe vremea cand eram țânc incepusera sa apara golf 2 si pe la mine prin sat, dupa ce mult timp vedeai numai prima generatie si deja ma plictisisem de aia.
Tatal meu avea un passat b2, dar cand am vazut primul golf 2 nu mi-am putut dezlipi ochii de pe el. Era alb, in 3 usi si avea proiectoare ca al tau.

Un up de la mine.
Liviu-Florin
Valabil!
sobolan
si pe mine ma tenteaza da' ce fac cu dacia ca n-am loc prin ograda de-atatea tigai....oricum,masina e faina,un mare up si de la mine !!! smile.gif
Urs
Un UP si din partea mea.
Si daca tot m-am bagat in seama, pun si 3 foto facute in urma cu aprox 2 saptamani, la "golanul" cumparat de la nea Florin prin 2008, tot de aici, la bursa daciaclub. https://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=129062&hl= smile.gif
Liviu-Florin
Valabil
Dupa 3 ianuarie 2017, poate fi depus dosarul pentru atestare de VEHICUL ISTORIC.
Pret 2650 lei pana la sfarsitul acestui an.
Liviu-Florin
Se poate inchide acest topic.
Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.