Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Garnituri hârtie cutie de viteze Dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Adrian Frigo
După cum spune și titlul topicului,cumpăr un set de garnituri de hârtie noi folosite la etanșarea cutiei de viteze de dacie în 5 trepte.Mă interesează garniturile semicarterelor,a clopotului cât și cea a capacului spate.

Aștept oferte însoțite de poze,aici sau pe PM! smile.gif
sobolan
silicon de motoare Victor Reinz .....o desfaci cu ranga dup-aia biggrin.gif
Daciotul_98
QUOTE(sobolan @ 24 Dec 2016, 12:25)
silicon de motoare Victor Reinz .....o desfaci cu ranga dup-aia biggrin.gif
*


Asta voiam sa scriu radmasa.gif
Black%Snake
nu mai foloseste nimeni garnituri de hartie, toata lumea pune silicon smile.gif
Adrian Frigo
QUOTE(sobolan @ 24 Dec 2016, 13:25)
silicon de motoare Victor Reinz .....o desfaci cu ranga dup-aia biggrin.gif

Nu vreau cu V.R.Am și rășină de care folosește uzina la cutii( icon_mrgreen.gif ) dar vreau să-i pun și hârtie,așa am pe mașină! smile.gif [attachmentid=1628050571]

QUOTE(Black%Snake @ 25 Dec 2016, 16:25)
nu mai foloseste nimeni garnituri de hartie, toata lumea pune silicon smile.gif

Na că vreau eu să fiu mai catolic decât Papa! wink.gif

Up!
BLUE R 19
Garnitura si silicon pe ambele parti, asa este cel mai bine, parerea mea. Garnitura compenseaza si eventualele neplaneitati ale suprafetelor...numai sa gasesti.
sobolan
QUOTE(Adrian Frigo @ 25 Dec 2016, 20:22)
Na că vreau eu să fiu mai catolic decât Papa! wink.gif

*




vrei biggrin.gif .....daca tot tii mortis sa pui garnitura si nu gasesti apoi faci.....cauti o coala de carton subtire(gen coperta de caiet) si manjesti semicarterul cu veselina apoi pui cartonul si obtii matrita,te pui pe decupat cu foarfecul si gaurit cu preduceaua si ai obtinut ceea ce vrei,la asamblare nu recomand acea rasina,moi cartonul in ulei sau il dai cu vaselina si-l pui asa simplu....sau pui silicon,e perfect si asa.....
Adrian Frigo
QUOTE(BLUE R 19 @ 25 Dec 2016, 20:44)
Garnitura si silicon pe ambele parti, asa este cel mai bine.... Garnitura compenseaza si eventualele neplaneitati ale suprafetelor...

Bingo!Uite cine s-a prins! 111.gif
QUOTE(sobolan @ 25 Dec 2016, 21:36)
.....la asamblare nu recomand acea rasina,moi cartonul in ulei sau il dai cu vaselina si-l pui asa simplu....sau pui silicon,e perfect si asa.....

Acea rășină polimerizează în contact cu ionii metalici,e făcută de Loctite pentru uzină special de așa ceva și etanșează super!Dacă nu aveam rășina puneam V.R....
De făcut să le fac eu e cam greu că n-am de unde lua un preșpan subțire,cu carton am încercat la altă cutie și nu mi-a plăcut ce a ieșit.... smile.gif

Rog a nu se considera up!
Adrian Frigo
Up! sad.gif
Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 24 Dec 2016, 11:38)
După cum spune și titlul topicului,cumpăr un set de garnituri de hârtie noi folosite la etanșarea cutiei de viteze de dacie în 5 trepte.Mă interesează garniturile semicarterelor,a clopotului cât și cea a capacului spate.

Aștept oferte însoțite de poze,aici sau pe PM! smile.gif

Up! smile.gif
Adrian Frigo
Up! smile.gif
Adrian Frigo
Up! smile.gif
Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 24 Dec 2016, 11:38)
După cum spune și titlul topicului,cumpăr un set de garnituri de hârtie noi folosite la etanșarea cutiei de viteze de dacie în 5 trepte.Mă interesează garniturile semicarterelor,a clopotului cât și cea a capacului spate.

Aștept oferte însoțite de poze,aici sau pe PM! smile.gif

Up cu taraba! laugh.gif
Adrian Frigo
Sus! smile.gif
Adrian Frigo
Up! 243.gif
Adrian Frigo
Sus! 243.gif
BLUE R 19
QUOTE(Adrian Frigo @ 25 Dec 2016, 20:22)
Nu vreau cu V.R.Am și rășină de care folosește uzina la cutii( icon_mrgreen.gif ) dar vreau să-i pun și hârtie,așa am pe mașină! smile.gif [attachmentid=1628050571]

*



Ai garnituri de hartie si intre semicartere sau doar la capete ?


emildebreti
Si eu am desfacut cutia in 4 trepte originala si confirm ca intre semicartere nu exista garnitura. Numai intre carcasa ambreiajului si cutie e una de hartie, dar punand silicon nu cred ca e nici o problema. Intre semicartere nici nu are cum sa fie garnitura deoarece unite (fara garnitura) au diametrele exterioare al rulmentilor arborilor.
Adrian Frigo
@Blue-Da,am.Dacă nu găsesc,îi pun pasta aia de la renault și gata. smile.gif
@emildebreti-Am desfăcut o cutie de R 15 și avea și aia garnituri.... wink.gif

Up!
Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 24 Dec 2016, 11:38)
După cum spune și titlul topicului,cumpăr un set de garnituri de hârtie noi folosite la etanșarea cutiei de viteze de dacie în 5 trepte.Mă interesează garniturile semicarterelor,a clopotului cât și cea a capacului spate.

Aștept oferte însoțite de poze,aici sau pe PM! smile.gif

Sus! smile.gif
Adrian Frigo
Încă mai caut! smile.gif
Adrian Frigo
Sus cu taraba! happy.gif
Adrian Frigo
Up! smile.gif
Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 24 Feb 2017, 21:51)
Up! smile.gif

Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 24 Dec 2016, 11:38)
După cum spune și titlul topicului,cumpăr un set de garnituri de hârtie noi folosite la etanșarea cutiei de viteze de dacie în 5 trepte.Mă interesează garniturile clopotului și cea a capacului spate.

Aștept oferte însoțite de poze,aici sau pe PM! smile.gif

Adrian Frigo
Sus! wink.gif
alex-mun
Adrian pune-i silicon, nu ai nevoie de nici o garnitura. Stai linistit ca o sa-ti etanseze perfect . Suprafetele la cutie sunt drepte, fara grija nu gasesti denivelari acolo . Spor la treaba
razvan1985
Am niste garnituri,dar parca nu le-as da...😐
Adrian Frigo
@Alex-Parcă mi se pare etanșarea mai bună cu garnituri....dacă nu găsesc îi pun maclavais și am terminat bâlciul! smile.gif

@razvan1985-Dacă vrei să ajuți un daciot le dai.....dacă nu,nu. wink.gif

Sus!
Adrian Frigo
Și mai sus! smile.gif
Adrian Frigo
Sus... unsure.gif
Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 8 Mar 2017, 20:47)
Sus... unsure.gif

Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 24 Dec 2016, 11:38)
După cum spune și titlul topicului,cumpăr un set de garnituri de hârtie noi folosite la etanșarea cutiei de viteze de dacie în 5 trepte.Mă interesează garniturile clopotului cât și cea a capacului spate.

Aștept oferte însoțite de poze,aici sau pe PM! smile.gif

Adrian Frigo
Și mai sus! huh.gif
Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 17 Mar 2017, 00:00)
Și mai sus! huh.gif

Adrian Frigo
QUOTE(Adrian Frigo @ 17 Mar 2017, 00:00)
Și mai sus! huh.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.