Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: merge in trei
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
dragnea crinu
buna seara

Am inlocuit urmatoarele:bujia,bobina,fise,injector,corp clapeta,calculator.Am pus unele de la o masina functionala.tot in trei merge.Ale mele merg bine pe cealalta masina.In continuare s-au facut urmatoarele verificari:galere admisie(s-au inlocuit garniturile),distributie,reglaj culbutori,cablaj(continuitati si conectori),compresii,diagnoza computerizata.Totul corect .Va cer ajutor cu pareri.


Va multumesc. Cu stima
Maskatu
Schimbă mașina. smile.gif)

Presiunea în rampă ai verificat-o?
Iulikk
Cum arata bujiile?
dragnea crinu
buna seara


la cei trei bujiile sunt cafenii si la cel care nu functioneaza e uda.Pressiunea in rampa, peste 2atm.Masina are acum peste250000KM,AM LUAT-O DE OCAZIE si pentru cei opt ani in care am ridicat capota pentru schimb de ulei, si o data pentru distributie,pentru asta nu vreau sa o schimb.
corbex
Vezi si injectorul cu pricina. Schimba injectoarele intre ele.
bucatzel
Parca au injectie monopunct astea...
klaus
supernovele?
Sigur nu.
CrysMM
Ai probleme la distributie, nu este la punct. Cauze: motaj prost/verificare proasta, cureaua nu este ok, pinionul de la vibrochen are pana tocita/rupta sau vibrochenul are canalul de pana tocit.

Ce piston mai exact nu lucreaza?
bion
Injectorul . In 1/2 ora si singur poti sa schimbi injectoarele intre ele. Pentru excludere
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.