Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: tontony reloaded
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
miki
o fi sau nu clona?
[attachmentid=1628052822]
ady77
Te-ai trezit?

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=4593469
miki
Pai daca altii nu zic nimic?
Poate asa se vede mai bine
ady77
Aici te durea daca postai?

https://www.daciaclub.ro/split-offtopic-ton...6882-s2190.html
miki
Pai aia e veche
zax
Ce va mai foote grija de cine sta si cine nu sta pe forum... Pe la munca tot asa faceti, cand nu va place de vreunu il mancati de coor sa fie dat afara?
mars
Dar omul a si recunoscut. Daca adminii nu fac nimic, asta e. Plus ca, daca n-ar fi el, eu nici macar nu as sta pe DaciaClub. Dar pe Reno oamenii sunt mai pasionati de masini decat de capra vecinului (mai ales aia capitalista, cu uger mare, nu aia bolsevica, raioasa). Am zis sa vad si eu adevarata fauna forumistica wink.gif. Lasati omul in pace, are resurse nebanuite wink.gif.
miki

<span class='edit'>21 Jan 2017, 11:05:</span>
QUOTE(zax @ 21 Jan 2017, 10:58)
Pe la munca tot asa faceti, cand nu va place de vreunu il mancati de coor sa fie dat afara?
*



Evident smile.gif daca nu se integreaza in colectiv si afecteaza 风水 -ul echipei, pa
mars
Corect! Si nu e nimic gresit in asta. Selectie naturala se numeste.
DragosP
Selecția naturală, în termeni omenești se numește nazism. Asta dacă nu știai.
miki
Nu-i omoară nimeni
Oricum discutia este despre cum se respecta sau nu un regulament
Nu capacitățile intelectuale sau charmul unuia
luck33ro
Se autosuspenda... sleep.gif
DragosP
Da' cine a zis de omorât, în afară de tine? Miki, ce ai azi? nedumerire.gif
Sau așa ești tu de fel?
Dan73
QUOTE(miki @ 21 Jan 2017, 10:45)
Nu-i omoară nimeni
*


Decat ca nazismul nu se definea doar prin kilarire. Se mai punea si pumnul in gura biggrin.gif
QUOTE(miki @ 21 Jan 2017, 10:45)
Oricum discutia este despre cum se respecta sau nu un regulament
Nu capacitățile intelectuale sau charmul unuia
*


Prin 'tontony" ce insinuezi matale?
os
@Dragos: cred ca ce vrei tu sa spui se numeste "darwinism social" - e adevarat ca NSDAP s-a folosit ideologic de concepte (ba mai mult: le-a extins si in context isoric si national), dar nu le-au inventat ei.

Despre Tony: nu stiu despe altii, dar eu l-am bagat de seama cam de la inceput. L-am lasat sa zburde ca sa mai dinamizeze discutiile; ce-i drept, acum cu focul de la Bamboo se ridica la un nivel (la vechiul nivel?) de mârsavie.
neumann
QUOTE(mars @ 21 Jan 2017, 11:04)
r pe Reno oamenii sunt mai pasionati de masini
*



Se vorbeste de volkswagen acolo?!

E ca si cum ai zice sunt pasionat calatorii cu avionu da zbor decat cu loucost
Wimacl10
QUOTE(os @ 21 Jan 2017, 11:12)
@Dragos: cred ca ce vrei tu sa spui se numeste "darwinism social" - e adevarat ca NSDAP s-a folosit ideologic de concepte (ba mai mult: le-a extins si in context isoric si national), dar nu le-au inventat ei.

Despre Tony: nu stiu despe altii, dar eu l-am bagat de seama cam de la inceput. L-am lasat sa zburde ca sa mai dinamizeze discutiile; ce-i drept, acum cu focul de la Bamboo se ridica la un nivel (la vechiul nivel?) de mârsavie.
*



Ei lasati ca cei care isi doreau moartea lui grindeanu si dragnea n-au avut nici o problema - ba xhiar sunt incurajati de moderatorii de dreapta...in schimb cei care-si pun unele intrebari justificate in urma unui sir lung de 'coincidente' toate in favoarea lui iohanis s&sistemului mafiot imediat intra sub lupa moderatorilor deontologi ofcourse de dreapta.

Evident ca trebiue sa fiu banat pt. Ca-mi pun intrebari despre felul mafiot in care sunt inlaturate guverne legitime - clar ponta e de vina -puie monta.
mars
Ai si tu dreptate, se vorbeste despre VW wannabe, a.k.a. Reno. Si mai vine cate unul cu VW sau Skoda si mai baga un consum nemtesc, sa plangem cateva saptamani. Dar asta e, daca corporatiile ii muncesc pe oameni pe mai nimic, isi cumpara si ei ce pot. Nu toti prind posturi la stat, sa le dea partidu' mariri si sporuri pe "proiecte" din fonduri europene.
ady77
Tu nu ziceai ca esti bugetar? icon_mrgreen.gif
mars
Ba da. Si nu ma plang de asta, dar nici nu pot sa ma laud.
RZV
QUOTE(os @ 21 Jan 2017, 12:12)
Despre Tony: nu stiu despe altii, dar eu l-am bagat de seama cam de la inceput. L-am lasat sa zburde ca sa mai dinamizeze discutiile; ce-i drept, acum cu focul de la Bamboo se ridica la un nivel (la vechiul nivel?) de mârsavie.
*


Bun - bun, ca ai bagat de seama dim timp cu cine avem de a face, e mai mult decat laudabil.
Ca nu ai luat nici o masura pentru o incalcare cu buna stiinta a regulamentului e foarte grav. Parerea mea ™!

I-am semnalat de mai mult ori si lui Klaus aceeasi atitudine. Se pare ca pentru "rating" onor modetatorii tolereaza orice. Si se mai minuneaza lumea ca membrii vechi care aduceau farmec, nu mai dau p'aci.
os
Mon cher, nu stiu ce intelegi tu prin rating. Daca intelegi ceva masurabil si/sau cu efecte imediate, te inseli. Pe de alta parte, poate are si tonica un pic de dreptate in delirul lui si merita lasat sa spuna ce crede - cata vreme nu devine scarbos sau, ca acum, lipsit de omenie.

La partea cu regulamentul cred ca in litera ai dreptate, mea culpa. Nu-s sigur ca ai dreptate si in spirit, dar asta e alta poveste.
ady77
Parerea mea e ca s-a gresit si la suspendare.

QUOTE(bucatzel @ 1 Jul 2016, 23:40)
tony-s este suspendat temporar pentru instigare la flame in mod repetat, pana cand se va discuta mai in detaliu situatia sa de catre intreaga echipa de moderatori.
*



Ca temporarul asta a durat mai mult decat unele banari definitive de ale lui Liviu. tongue.gif
Wimacl10
Pao ce n-ai inteles - onor moderatorii de dreapta discuta de mai bine de 6 luni.

Si sa nu uitam de ce am primit banarea - pt. Ca era deranjat bucatzica (apropos nu e impotriva regulamentului folosirea 'tz') ca in trecut folosisem termeni - ca nazisti ,hitleristi.....pt. Care fusesem deja banat si pe care nu le mai foloseam - practic am fost banat de 2 x pt. Acelasi lucru.
maho
QUOTE(Wimacl10 @ 21 Jan 2017, 11:41)
moderatorii de dreapta...in schimb cei care-si pun unele intrebari justificate in urma unui sir lung de 'coincidente' toate in favoarea lui iohanis s&sistemului mafiot imediat intra sub lupa moderatorilor deontologi ofcourse de dreapta.

Las' ca-n 24 feb. e Glory 38, cu Morosanu si Adegbuyi; poate vedem si moderatorii de stanga vs. cei de dreapta. icon_mrgreen.gif
RZV
QUOTE(os @ 21 Jan 2017, 13:10)
La partea cu regulamentul cred ca in litera ai dreptate, mea culpa. Nu-s sigur ca ai dreptate si in spirit, dar asta e alta poveste.
*


Io la litera regulamentului mi-am luat warn de la Klaus ca am postat in "Lista cu banari", intreband de ce nu se sesizeaza nimeni cu privire la clona lui Tonica (dupa ce ma saturasem de scris in stanga si in dreapta).
Deci, mai piano cu litera vs. spirit. wink.gif

Daca esti in continuare convins ca e inofensiv, si nu a gresit, ridicati-i suspendarea de pe contu' lui principal (dupa ce isi ia si pedeapsa pentru clona), si ura si la gara. Omorati clona. rolleyes.gif
Altfel, e doar ipocrizie. Maxima.
Wimacl10
Daca tot o ardem in deontologeala - titlul topicului nu e o jignire adusa unui user fie el banat ?...ca vad va sanctiunile se dau doar celor de stanga .....daca e de dreapta totul e ok.
luck33ro
Votez Pro!
os
Poate si ipocrizie, daca zici. Mai inainte insa o sa-ti explic ceva: eu/noi nu putem elimina suspendarile. A fost o vreme cand puteam, cum nu mai merge. Asta ar fi tehnica.
Organizatoric e asa, ca moderatorii nu fac sedinte saptamanale sau ceva similar, ci actioneaza descentralizat. Sigur ca exista mesaje s.a.m.d. dar actiunile sunt descentralizate.

Daca-s convins ca tonica e inofensiv: vade retro! Dar cred ca merita sa-si spuna parerea, asa inconsistenta cum e ea - atata vreme cat nu sare calul prea tare.
miki
Arunci schimbati regulamenrul
DannyY
Ba eu sunt de acord cu Tony. E dreptul lui sa spună ce poftește. Dacă nu-mi convine, am suficiente metode sa ma sinucid.
Protestez (pe bune) împotriva banarii abuzive si a băgării pumnului in gura doar pentru ca se poate.
Am zis!
(Poate își aduce aminte cineva ca am promis ca voi protesta, deși chiar si simpatia mea are limite biggrin.gif).
luck33ro
Cred ca pe principul asta merge si CNAul. Sa lasam RTV si A3 ca nu au omorat pe nimeni inca...
Wimacl10
Lasa ca-i mai bun digi - televiziunea cu epoleti - care - coincidenta ofcourse - avea reporter in bamboo,asa cum la capital au ajuns si au transmis primii.
luck33ro
Aia la RTV nu au timp de liveuri - ei face tocshouri de infierare a soroistilor sad.gif
Wimacl10
Mai bine talkshow-uri de orice fel decat crime in cluburi.
neumann
QUOTE(ady77 @ 21 Jan 2017, 13:13)
Parerea mea e ca s-a gresit si la suspendare.
Ca temporarul asta a durat mai mult decat unele banari definitive de ale lui Liviu.  tongue.gif
*



A trimis bu catzel sesizarea la CCR si aia sunt inca ocupati cu sesizarile lu cioloj.
DannyY
Nu ma uit nici la A3, niici la RTV. Si n-am pretentia ca toata lumea sa se uite la Mezzo...
ady77
Nici nu stii ce pierzi tongue.gif
miki
deci putem sa consideram nul atricolul si sa consider ca s-a dat drumul la clone?

QUOTE
cool.gif Nu se accepta clonele . Nu se considera o clona un nou cont facut de un user al carui vechi cont a fost sters. Daca un user este restrictionat (ban, banned) si creeaza un cont pe care il foloseste pentru a ocoli respectiva sanctiune, ambele conturi vor fi banate si ip-ul va fi blocat.


Adica tony nu a ocolit nimic, desi a incalcat litera a respectat spiritu?
Corect?
Wimacl10
Deontologule care esti - daca tot nu-ti baga in seama plansul si milogeala -mamicile maderatoare deontoloage de dreapta eu zic sa-i spui lui dabija sa vezi ce-ti raspunde....
neumann
Auzma, da aveti sarcina de la stapanire sa combateți fiecare idee a lu tonelu, si va cam mananca orele la echipele de postaci?
RZV
Cocoș...la cat o umplut de sânge Tonello di Huedino toată cafeneaua de vreo săptămână, acțiunea asta poate avea singur nume: DERATIZARE.
rolleyes.gif

Plus ca, plm, se judeca cu unități de măsură diferite, pentru unii spiritu', pentru alții, litera.
Ca, deh, moderatorii poate.
DannyY
Voi chiar nu vedeti ca sunteti (suntem) penibili? Tovarasa, gigi mi-a zis ca-s prooooost.
Tony, eu sunt de partea ta, desi, sincer, imi esti profund antipatic biggrin.gif
maho
QUOTE(neumann @ 21 Jan 2017, 15:54)
Auzma, da aveti sarcina de la stapanire sa combateți fiecare idee a lu tonelu, si va cam mananca orele la echipele de postaci?
*


Vezi c-a cam obosit, mai schimba-l si tu... tongue.gif
RZV
@Danny
La mine, obezu ' e oricum pe ignore. Da' alții se străduie sa-i răspundă și sa-i citeze aberațiile, și uite asa se umplu de rahat tot.
Wimacl10
Luati-va de manute cu milki si adresati-va lui dabija - rog pe cineva sa ma citeze ca cica el 'sanchi' nu ma citeste dar e extrem de indignat.
ady77
QUOTE(RZV @ 21 Jan 2017, 16:15)
@Danny
La mine, obezu ' e oricum pe ignore. Da' alții se străduie sa-i răspundă și sa-i citeze aberațiile, și uite asa se umplu de rahat tot.
*


De acum ininte ii citez toate postarile tongue.gif
DannyY
@RZV: Foarte bine, bravo lui. Eu chiar sunt capabil sa-i ignor prostioarele, asa ca ma astept ca si altii sa o faca. Dar, daca nu pot, macar sa taca dreacu' din gura. Tonica, ai legatura, mai zi ceva de ciolohanis sau ce dreaq de alte obsesii mai ai.
luck33ro
tonele cine e dabija asta al tau? huh.gif E pexedist macar?
Bicicleta galbena
Ma gandesc sa-mi fac si eu o clona, dar inofensiva - mai bag un "multi kmp", un "s-o stapanesti sanatos" etc - oare patesc ceva? blink.gif
Asa, de amorul artei.


Sau poate imi fac 68 de clone.




This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.